Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | July 14, 2020

Scroll to top

Top

559 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Marco Branca zbulon: “Sanchez? E doja tek Interi ne 2011, ja pse deshtoi gjithcka.”

Marco Branca zbulon: “Sanchez? E doja tek Interi ne 2011, ja pse deshtoi gjithcka.”
Inter Club Staff

Marco Branca, ish-drejtuesi teknik i Interit, ka folur per mikrofonat e Corriere dello Sport per ardhjen tek Interi te Alexis Sanchez, i ndjekur me kujdes nga ai dhe zikalterit ne 2011.

Branca ka zbuluar detaje rreth asaj tratative ne ate kohe: “I vura Udineses 18 milione euro ne tavoline.”

“Praktikisht te gjithe milionet e eurove qe kisha ne dispozicion nga klubi per ate merkato, por nuk ishin mjaftueshem per nje lojtar si ai.”

“Provova qe te perdorja edhe raportin tim me familjen Pozzo, duke pare qe i njoh Ginon dhe babain Giampaoli qe nga 1987, por me shpjeguan qe vleresimi i Sanchez qe ata kishin ne mendje ishte shume me i larte se shifra qe i kisha ofruar une.”

“E dija qe nuk mund te luftoja me Barcelonen, por ishte e drejte ta provoja sepse lojtari ishte i nje vlere absolute boterore dhe nuk kisha dyshime qe karriera e tij do te ishte shume e rendesishme.”

“Por ai i vetem nuk do te kishte ndryshuar dot fatin e Interit qe kishte marre rrugen drejt mbylljes se nje cikli, por jam i sigurt qe do te na kishte dhene nje dore te mire ne ato vite.”

“Fakti qe ka ardhur ne huazim do te thote se eshte nje operacion shume i bukur nga Interi sepse mos harroni qe shumicen e rroges e paguan United.”

“Pastaj per me shume, mos harroni as faktin qe Sanchez do te kete shume deshire per te bere mire sepse ai eshte nje lojtar qe deshiron ti tregoje te gjitheve qe kane gabuar me te.”

“Kur TOP player boteror deshirojne te tregojne se kane vlere, atehere me mire te behemi gati per nje sezo nte madh nga ai.”

“E kujtoni cfare ndodhi ne vitin e tripletes? Sneijder, Lucio, Eto’o por edhe Motta dhe Pandev kishin brenda tyre te gjithe motive dhe deshire per ti treguar personave dhe klubeve te caktuara qe kishin gabuar me ta pervec deshires qe kishin per te fituar.”

“Rezultatet erdhen edhe per kete fakt. Sanchez nderkohe ka driblim, vrapim, shpejtesi, nuhatje goli dhe kapacitetin per te luajtur trekuartist, ne krah apo ne sulm i vetem.”

“Me Lukaku me sa di une shkon shume mire dhe kjo do e ndihmoje. Nje me shume si ai ne skuader mund te garantoje gjithmone siguri dhe eksperience nderkombetare.”

“Do te kete shansin te punoje pastaj me nje teknik si Conte dhe ne nje klub si Interi. Jam i bindur, do te beje jgera te mira tek Interi.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.