Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 28, 2021

Scroll to top

Top

265 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Marotta i ‘terbuar’ me deshtimin e Giroud: gati nje tjeter goditje me parameter 0 per sulmin

Marotta i ‘terbuar’ me deshtimin e Giroud: gati nje tjeter goditje me parameter 0 per sulmin
Inter Club Staff

Duket se drejtuesit e Interit nuk e kane pritur aspak mire deshtimin per Giroud se per francezin i kishin premtuar tranjerit Antonio Contes.

Por asgje per tu bere per te sepse nuk ishte as faji i strategjise se zikalterve e as i lojtarit, por Chelsea thjesht perdori klauzolen automatike te rinovimit.

Keshtu, Marotta nuk deshiron te humbase aspak kohe dhe te gjeje nje zgjidhje per sulmin zikalter.

Ideja e pare ne mendjen e tij eshte nje tjeter emer me parameter 0 por kesaj radhe ai luan ne Serie A dhe nuk ka asnje klauzole si Giroud.

Behet fjale per sulmuesin e Napolit, Dries Mertens. Per te eshte folur edhe me pare, por deri me tani nuk eshte se ka pasur ndonje lajm konkret.

Ne drejtim te tij duket se po leviz vete Marotta, sepse reparti i sulmit eshte teresisht per tu ribere me Sanchez dhe Esposito ne dalje nderkohe qe Politano eshte larguar ne janar.

Ne kete pike, Interi po tenton qe te rrise presingun per Dries Mertens, nje tjeter parameter zero i nje vlere absolute qe do te ishte nje vlere e shtuar per Interin e do te sillte nje mal me gola.

Belgu ka nje mardhenie shume te ngushte edhe me Lukaku qe eshte nje nga sponsorat e tij kryesor.

Marotta i ka bere oferten e pare Mertens dhe i ka thene qe nuk ka shume kohe per tu menduar: 5 milione euro ne sezon plus bonuse me nje kontrate 2 vjecare plus 1.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.