Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 6, 2022

Scroll to top

Top

650 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Marotta ke vendosur se kush do te jete sulmuesi i katert tek Interi? “Ai deshiron ta bleje sepse konsiderohet profili perfekt.”

Marotta ke vendosur se kush do te jete sulmuesi i katert tek Interi? “Ai deshiron ta bleje sepse konsiderohet profili perfekt.”
Inter Club Staff

Nje repart qe me siguri do te perforcohet nga Interi duke pare se sezoni i ri eshte shume afer.

Por ne kete moment duhet kuptuar edhe nese Conte do te qendroje apo jo, por sulmi mbetet nje diskutim i nxehte ne klubin zikalter.

Sipas asaj qe tregon diten e sotme calciomercato.com, ne fakt, Marotta po mendon seriozisht per transferimin e Eddie Salcedo ne Milano.

Lojtari i ri qe luan te Hellas Verona, kete sezon me bluzen e tyre (qe eshte ne huazim nga Interi), ka bindur Juric qe i ka kerkuar presidentit te Verones ta mbaje lojtarin edhe nje sezon.

Por eshte pikerisht Interi skuadra qe mund ti prishe pune atij, duke tentuar te riktheje ne shtepi sulmuesin e ri te talentuar.

Ne kete moment, Salcedo paraqet per Interin dhe per Marotten profilin e lojtarit te ri dhe italian qe ai po kerkon per te kompletuar sulmin.

Ai do te ishte keshtu sulmuesi i katert ne skuader pas Lukaku, Lautaro Martinez dhe Alexis Sanchez.

Por pervec emrit te Salcedo, ne kete moment ne klubin zikalter eshte permendur edhe emri i Scamacca dhe Pinamonti.”

“Salcedo nderkohe, ka shenuar me Inter Primavera 13 gola dhe ka dhene 4 assist. Por kesaj radhe po enderron qe keto gjera ti beje me skuadren e pare.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.