Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

3,167 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mazzarri ridizenjon Interin: Ja formacioni i mundshem!

Mazzarri ridizenjon Interin: Ja formacioni i mundshem!
Inter Club Staff

Shume pak dyshime per formacionin e Walter Mazzarrit qe sot do te perballet me Juventusin e Antonio Contes ne Torino. Tekniku zikalter do e nise lojen pa Cambiassion, pa Guarin dhe pa Hernanes i cili sapo eshte blere.

Tekniku eshte i orientuar me shume drejt nje moduli me nje sulmues te vetem, dhe mund te luaje keshtu me 3-5-1-1. Modul qe e ka adoptuar ne pjesen me te madhe te sezonit.

Ky eshte edhe formacioni i mundshem:

Handanovic; Campagnaro, Ranocchia, Juan Jesus; Jonathan, Kovacic, Kuzmanovic, Taider, Nagatomo; Alvarez; Palacio

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.