Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

725 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

MERKATO – Inter po tenton te beje realitet endrren e madhe ne vere? “Gjithcka e vertete sepse…”

MERKATO – Inter po tenton te beje realitet endrren e madhe ne vere? “Gjithcka e vertete sepse…”
Inter Club Staff

Tashme Interi me te vertete qe po mendon te beje realitet nje enderr te madhe ne merkaton e veres (te ardhshmen).

Gjithcka ka te beje me nje lojtar qe Conte e deshiron shume ne skuader, hollandezin Georginio Wijnaldum.

Lojtari eshte ne skadence kontrate me Liverpool dhe Beppe Marotta e ndjek prej kohesh ate, qe perpara problemeve ekonomike te Suning.

Por nje lajm i mire ka ardhur ne oret e fundit, duke qene se eshte bere me dije se Barcelona, nje nga pretendentet kryesore eshte terhequr nga gara per te.

Pse? Motivi duket se eshte bere shperthimi i talentit me te fundit te Barces, Ilaix Moriba, i cili po zhvillon paraqitje shume te mira.

Mesfushori ka lindur ne vitin 2003, dhe ne ndeshjet e fundit ka fituar edhe besimin e tranjerit Ronald Koman, qe eshte njeriu kryesor qe deshiron Wijnaldum.

Por duke pare problemet shume te medha ekonomike te Barces, ata me sa duket kane hequr dore nga lojtari i Liverpool.

Keshtu, rruga eshte totalisht e hapur per Interin dhe Marotten, te cilet e kane pasur gjithmone ne mendje hollandezin.

Ai mund te jete goditja e madhe e veres zikalter e per me shume me parameter zero, ashtu si Marotta deshiron te beje biznes.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.