Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

584 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Minotti: “Tashme golat realizohen nga lojtaret e prapravijes. Demtimi i Nainggolan…”

Minotti: “Tashme golat realizohen nga lojtaret e prapravijes. Demtimi i Nainggolan…”
Ardis
  • On 04/11/2018, 12:59

Analiza e ish lojtarit per fitoren e zikalterve kunder skuadres se Juric.

Lorenzo Minotti ka theksuar aspektet ekstremisht pozitive ne performancen fituese te Inter-it kunder Genoa-s:

“Dje kane realizuar lojtaret qe gjenden ne prapavije. Mesfushoret qe nuk jane mesfushore te palevizshem. Demtimi i Nainggolan qe dukej nje dem i pabesueshem behet nje oportunitet”.

“Nje element tjeter pozitive, edhe mbasi ndeshja ishte ne rezultatin 3-0, Interi eshte mbrojtur dhe nuk ka pesuar gje. E gjithe skuadra eshte e perfshire. Politano mbulon shume dhe arrin te realizoje nje faze difensive te mire”.

“Kjo gje i lejon mesfushoret qe te jene me te lirshem ne fushe sepse e dine qe eshte ai. Nje lojtar i rendesishem: nga 14 ndeshja 10 here titullar. Politano dukej sikur do te transferohej te Napoli ne janar dhe me pas ka bere mire. Tashme eshte nje lojtar i gatshem”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.