Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 18, 2021

Scroll to top

Top

1,197 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mirror – Toure nje tjeter Jo, Interit. Nga zikaltrit ju ofrua nje kontrate 3-vjecare, por lojtari preferon te vazhdoj ne Premier.

Mirror – Toure nje tjeter Jo, Interit. Nga zikaltrit ju ofrua nje kontrate 3-vjecare, por lojtari preferon te vazhdoj ne Premier.
  • On 06/04/2016, 9:58

Yaya Touré i thote perseri JO, Interit. Mesfushori afrikan momentalisht me skuadren e Cityt fiton 220 mij sterlina ne jave, por kontrata i skadon ne 2017-ten dhe nuk ben pjese ne planet e Guardioles.

Sipas te perditshmes Mirror, klubi zikalter i ka ofruar nje kontrate 3-vjecare me afro 100 mije sterlina ne jave. Por Toure ka qene i qarte qe perpara disa muajsh: Preferoj klubet e Premier pasi familja ime ndihet mire ketu, dhe nuk deshiroje te ndryshojne shtet. Eshte e sigurt qe mesfushori 33-vjecar do te largohet nga City por e ardhmja e tij eshte ende e paqarte, ka dhe oferta te cmendura nga Kina, por Toure preferon te vazhdoje karrieren e tij ne Angli.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.