Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,701 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti: “Bravo te gjithe, duke filluar nga Icardi. Jam i bindur se De Boer do bej mire. I kenaqur nga merkato”.

Moratti: “Bravo te gjithe, duke filluar nga Icardi. Jam i bindur se De Boer do bej mire. I kenaqur nga merkato”.
  • On 19/09/2016, 13:55

Ish Presidenti i Inter, Massimo Moratti ka folur pas fitores se djeshme kunder Juventus. Eshte nje e hene shume e bukur pasi skuadra ka luajtur mire. Ishte nje pergjigje e duhur sidomos pas figures qe bem te enjten. Dukej se ishim ne veshtiresi te medha, por trajneri e lojtaret ui treguan te zot, me Mauro Icardin ne krye. Frank De Boer duhet te rri i qete, kjo fitore te jep besim, ka treguar se di te bej edhe zevendesimet e duhura. Nuk ishte nje ndeshje e lehte por ai e zgjidhi mese miri. Me besimin dhe profesionalizmin e tij jam i bindur se do bej mire”.

Perpara ndeshjes u nderuan Marco Materazzi e Diego Milito. Efekti triplet? Nuk e pash ceremonine, por sigurisht kjo ka bere qe lojtaret te kuptojne se ne cilen skuader bejn pjese e te ndihen krenar. Joao Mario eshte shume i mire, edhe Banega ka luajtur nje ndeshje te madhe. Jam i kenaqur nga blerjet e reja, merkato ka qene pozitive, ashtu si vjet. Ivan Perisic eshte gjithmon ne vendin e duhur. Sot duhet te jemi shume te lumtur.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.