Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,085 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti: “Suning-Mancini eshte mire te bjen dakort. Candreva Ok, Juve…”.

Moratti: “Suning-Mancini eshte mire te bjen dakort. Candreva Ok, Juve…”.
  • On 04/08/2016, 22:42

I ftuari i nderit ne InterLine ish presidenti zikalter Massimo Moratti ka folur per TuttoMercatoWeb Radio dhe FcInterNews.

Moratti i preku pak te gjitha temat aktuale ne shtepine zikalter nga Tohir, Suning, Mancini dhe blerja me e re Antonio Candreva.

Eshte Candreva blerja e duhur per kete skuader?

“Besoj se eshte nje blerje e mire. Mancini tani ka nje skuader me lojtar qe i pershtaten lojes se tij, sigurisht qe do bej mire”.

Cfare i mungon skuadres ne kete moment per tu quajtur e kompletuar?

“Ne kete moment me Icardin pjes e saj, skuadra eshte e fort. Natyrisht mund te permiresohet akoma, por jan mire. Kjo eshte nje skuader e cila qetesishte do i pergjigjet objektivave te vendosur”.

Kalimi i aksioneve tek Suning Gropu eshte zgjidhja e duhur per klubin?

“Tifozet nuk duhet te ken dyshime per te mirat e ketij projekti. Flasim per njerez serioz dhe njerez te cilet do e bejne skuadren me te fort se viti i shkuar. Grupi eshte i ri dhe duhet e pak kohe per tu pershtatur, por projekti eshte shume i rendesishem”.

Nese do ishe ne vendin e Tohir, si do e zgjidhje ceshtjen e Icardi?

“Jo, preferoj te mos komentoj. Njerzit kan menyra te ndryshme per ti zgjidhur gjerat. Une nuk jam prezent ne Interin e tanishem dhe per kete nuk mund te prononcohem”.

Kalitulli Mancini: e keqja kaloj?

“Shpresoj qe po, uroj mos te ndikoj kjo qe ndodhi. Kampionati eshte gati per te filluar, uroj te gjendet nje akord per te qen me te qete gjate kampionatit”.

E ndjeni mungesen e “Interit tuaj”?

“(qesh). Eh, kam patur mundesine ti ndjek si gjithe tifozet, keshtu qe shkon mire dhe keshtu”.

Mundesi e rikthimit tend ne te ardhmen?

“Kam besim tek bleresit e rinj, do i ndihmoj dhe Tohir me eksperiencen e tij, nuk besoj se do kene nevoj per ndihmen time”.

Per ta mbyllur, shume e fort ky juventus?

“Nje skuader shume e fort. Duket se ka shkeputur distancen me te tjerat, por ne futboll nuk i dihet kurre. Edhe ne jemi me te fort se sezonin e shkuar”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.