Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 21, 2021

Scroll to top

Top

235 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mourinho, cfare ironie therese ne drejtim te gjithekujt: “Nje jave fantastike futbolli. Emocione dhe siguri kur…”

Mourinho, cfare ironie therese ne drejtim te gjithekujt: “Nje jave fantastike futbolli. Emocione dhe siguri kur…”
Inter Club Staff

Eshte gjithmone ai, me stilin e tij te perhershem, qe arrin te shkunde ambjentet me nje ironi therese qe vetem ai mund ta beje.

Jose Mourinho ne kete moment ka vetem gjashte lojtare qe mund te stervise ne qendren sportive te Tottenham.

I kujt eshte faji? I kombetareve natyrisht, qe kesaj radhe e kane tepruar me te vertete: bota po kalon nje situate pandemie dhe kombetaret luajne miqesore neper bote.

Keshtu, kesaj radhe, ish-tekniku i Interit ka thumbuar ne nje fare menyre edhe ate qe ndodhi me Vida ne kombetaren e Kroacise ku me pas u infektua edhe Brozovic.

“Nje jave fantastime futbolli. Emocione shume te medha ne ndeshjet e kombetareve te futbollit neper bote.”

“Miqesore fantastike ne siguri totale. Rezultatet e Covid19 qe dalin pasi ndeshjet jane luajtuar. Njerez te rastesishem qe vrapojne pa kuptim nderkohe qe behen stervitje.”

“Pas nje sesioni stervitje me vetem 6 lojtare, tashme eshte koha qe te merrem pak edhe me veten time”.

Keshtu eshte shprehur Jose Mourinho ne instagram, ku ka theksuar edhe njehere se sa dem po marrin klubet nga ky pushim i panevojshem i kombetareve.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.