Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

209 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Mudingayi: “I kenaqur per rikthimin. Sot pike te rendesishme te humbura”

Mudingayi: “I kenaqur per rikthimin. Sot pike te rendesishme te humbura”
Andi Prifti

I intervistuar nga mikrofonat e Inter Channel, Gaby Mudingayi, pas rikthimit te tij ne fushe pasi kishte kaluar demtimin, ka komentuar ndeshjen mes Interit dhe Sampdoria. Ja fjalet e lojtarit: “Jam i kenaqur per rikthimin tim, por do preferoja nje rikthim me tri pike. Sot kemi humbur dy pike shume te rendesishme per ne. Une hyra per t’i dhene nje dore skuadres, por ne fakt pesuam nje gol. Duhet te vazhdojme te punojme. E bukura e futbollit eshte edhe kjo, me nje fjale nje gje qe nuk lexohet. Provuam te merrnim tri pike. por nuk arritem, keshtu qe do provojme prape ne ndeshjen e ardhshme. Sampdoria luajti nje ndeshje te mire, ne beme ate qe na kerkoi trajneri por nuk ja dolem dot. Rast i humbur? Edhe ne Bologna duheshin tre piket. Per klasifikimin dhe mentalitetin tone duhet te provojme te jemi gjithmone lart, humbja me skuadrat e vogla nuk eshte maksimumi. Duhet te rekuperojme piket e humbura.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.