Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

431 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ne Angli – “Marotta eshte hedhur ne sulm per lojtarin e Chelsea: ja detajet.”

Ne Angli – “Marotta eshte hedhur ne sulm per lojtarin e Chelsea: ja detajet.”
Inter Club Staff

Pasi eshte blere Hakim Ziyech dhe pasi kane ne dore Timo Werner, Chelsea nuk ndalet aspak ne merkato.

Sipas mediave angleze, Bleus kane vene ne shenjester Kai Havertz, diamantin e Bayer Leverkusen i cili eshte gati per saltron e madhe.

Klubi londinez ka nevoje per te fituar para keshtu dhe prandaj ka nxjere ne merkato plot gjashte lojtare.

Sipas asaj qe tregon The Sun, ne fakt, Chelsea i ka ofruar Interit nje lojtar qe zikalterit e kerkojne prej kohesh dhe qe eshte pjese e ketyre gjashte lojtareve.

Emrat per tu larguar jane: Tiemoue Bakayoko, Emerson Palmieri, Davide Zappacosta, Danny Drinkwater, Michy Batshuayi dhe Victor Moses.

Te gjithe keta jane informuar per planet e sezonit te ardhshem nga Blues dhe qe nuk bejne me pjese ne planet e Frank Lampard.

Menjehere pasi eshte informuar per daljen ne merkato te italo-brazilianit Emerson Palmieri, zikalterit kane filluar te levizin ne drejtim te tij.

Antonio Conte e pelqen prej kohesh dhe eshte entuziast per idene per ta sjelle tek Interi ate.

Nderkohe, per sa i perket Victor Moses, ne fakt, klubi i Interit nuk ka ndermend te shpenzoje 12 milione euro per te.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.