Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

706 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Ne Spanje – Brozovic kishte pere nje bilete avioni per Sevilla janarin e shkuar: ja prapaskena e deshtimit

Ne Spanje – Brozovic kishte pere nje bilete avioni per Sevilla janarin e shkuar: ja prapaskena e deshtimit
Inter Club Staff

Ne Spanje sot kane folur per Marcelo Brozovic dhe per klauzolen e re te blerjes se lojtarit ne kontraten e re te atij me Interin. 

Ajo eshte gjashtedhjete milione euro dhe jo pesedhjete milione euro.

Kete gje e ka konfirmuar agjenti i lojtarit diten e djeshme ne nje interviste te gjate ku hodhi poshte zerat qe qarkullonin per shifrat e klauzolet se lojtarit kroat zikalter.

Por e perditshmja spanjolle Estadio Deportivo flet per kete fakt duke zbuluar edhe nje prapaskene nga janari i kaluar ku Brozovic paska qene shume afer transferimit tek Sevilla ku madje ishte prere edhe bileta e avionit per ne Spanje sipas tyre.

Ja cfare shkruan Estadio Deportivo: 

“Ai lojtar eshte nje pelqim i vjeter i Sevillas qe ne koherat kur drejtor sportiv ishte drejtuesi aktual i Romes, Monchi.”

“Janarin e shkuar ishte shume afer transferimit ne Sevilla ne huazim me te drejte ose detyrim blerje (kjo gje nuk dihet me siguri) dhe madje lojtari kishte prere bileten per te udhetuar ne Spanje.”

“Por ne momentin e fundit Interi i ka thene jo Sevillas sepse gjithcka e ka bllokuar Spalletti per shkak te mungeses se mesfushoreve ne skuader dhe nje largim i Brozovic e linte skuadren shume te zbuluar.”

“Por ajo ka qene nje super levizje per Interin se qe atehere ai eshte bere nje pike e forte e Interit dhe titullar i padiskutueshem.”

“Kjo gje mund te kuptohet lehtesisht edhe nga klauzola ne kontraten e tij: plot gjashtedhjete milione euro per klubet e huaja.”

“Ai eshte nje lojtar tashme qe Sevilla thjesht mund ta enderroje dhe e cuditshmja eshte qe vetem nje vit me pare ishte pothuajse gjithcka e mbaruar dhe biletat e avionit te prera… Fati nuk deshi dhe ndihmoi Interin ne kete rast.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.