Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

657 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Nga Inter… tek Inter! 6 vite me vone Juve vjen ne Meazza dhe zikalterit mund t’i heqin…

Nga Inter… tek Inter! 6 vite me vone Juve vjen ne Meazza dhe zikalterit mund t’i heqin…
Bujar Berishaj

Rrugetimi dhe kujtimet e futbollit.

Gjashte vite me vone pasi Interi i beri nje “dhurate” Juves me fitoren 4-2 ne derby kunder Milanit qe lejoi torinezet te fitojne ne Cagliari per te fituar Skudeton, tani pikerisht Interi e ka mundesine, sic thote Il Giornale, t’i “hakmerret” bardhezinjeve duke i ndalur ata dhe duke i ndihmuar Napolit.

“Nga Inter tek Inter. Aty ku gjithcka ka filluar, tani mund te mbyllet. Armiku i madh qe ka hapur ciklin e gjashte skudetove radhazi, tani mund ta mbyll ate. Eshte nje cikel qe mbyllet”, lexohet tek Giornale.

“Me 6 maj gjashte vite me pare Interi fitonte derbyn me Milanin me rezultat 4-2 dhe keshtu i dha mundesine Juventusit te festonte titullin nje jave me heret, qe pastaj fitonte me Cagliarin per te shkuar ne plus kater pike”.

“Te shtunen ne mbremje, gjashte vite me vone, Interi mund “te liroj ndergjegjjen” duke pasur mundesine t’i heq Juventus titullin te cilin tashme ia ka dridhur Koulibaly javen e kaluar”.

“Ne gjithe kete histori ka nje emer ne mes: Massimiliano Allegri. Trajneri i Juventusit atehere ishte te Milani. I njejti vend, e njejta situate, luan ne transferte sic luante atehere”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.