Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 24, 2019

Scroll to top

Top

3,531 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Notat e Gazzettas – Candreva dhe Lautaro dy me te miret nderkohe qe vetem Vrsaljko…

Notat e Gazzettas – Candreva dhe Lautaro dy me te miret nderkohe qe vetem Vrsaljko…
Inter Club Staff

Per Gazzetta dello Sport ka vetem nje lojtar te vleresuar me poshte se gjashta ne ndeshjen ndaj Beneventos te fituar 6-2 nga zikalterit ne Kuoen e Italise te luajtur ne nje San Siro te shkrete. 

Eshte pikerishti kroati Sime Vrsaljko ai qe eshte shpallur si me i keqi i ndeshjes dhe ka marre noten 5,5:

“Ai eshte ndeshkuar me te verdhe vetem pas 12 minutash dhe pastaj luan nje ndeshje teper te brioshte. Insigne i kushton te verdhin dhe e driblon shpesh here. Ne ate krah Interi vuan shume edhe ne pjesen e dyte.”

Nderkohe jane cilesuar shume pozitive paraqitjet e Candreva dhe Lautaro me te parin qe eshte shpallur si MVP i ndeshjes me noten 7.5:

“Ndeshje e nisur me koken poshte dhe me shume vrap. Fiton penalltine, shenon golin e dyte dhe pastaj nje super gol ne fundin e ndeshjes.”

“Me te njejten vote eshte vleresuar edhe Lautarop Martienz, lojtari tjeter qe shenoi dy here.”

Pastaj Icardi, Dalbert dhe Perisic jane vleresuar me noten 7.

Nota 6,5 per shumincen e mbrojtjes: Padelli, Skriniar, Ranocchia si dhe me noten gjashte jane vleresuar Gagliardini, Brozovic, Politano dhe Borja Valero

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.