Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 6, 2022

Scroll to top

Top

666 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

NOTAT e Inter-Shakhtar – Cfare note per Ivan Perisic: nje bishe e vertete! Nderkohe note fantastike edhe per…

NOTAT e Inter-Shakhtar – Cfare note per Ivan Perisic: nje bishe e vertete! Nderkohe note fantastike edhe per…
Inter Club Staff

Inter sapo ka fituar nje nga ndeshjet me te rendesishme te sezonit me rezultatin 2-0 ndaj Shakhtar Donetsk.

Nderkohe, keto kane qene notat e lojtareve sipas FCIN:

HANDANOVIC 6 – Ne minuten e 16 duhet te kontrolloje nje goditje te veshtire te Dodo, por aq. Ne fund merr nje clean sheet pa bere pothuajse asgje, sepse nje pritje e vertete sot nuk ndodhi.

SKRINIAR 6 – Ai pozicionohet ne mesin e fushes dhe nuk kthehet prapa. Pse? Sepse Interi e mbyti vertete Shakhtar ne gjysmefushen e saj.

Ne mbrojtje nderkohe kur ata u duken beri disa mbyllje alla Skriniar dhe nuk eshte limituar aspak. Shume mire sot.

RANOCCHIA 6 – Ai ndjek me kujdes Fernandon dhe nuk e le te marri fryme ne asnje cep te fushes. Per pak sa nuk shenon nje gol. Nderkohe, eshte faktor ne ajer si ne mbrojtje dhe si ne sulm.”

BASTONI 6,5 – Ai e nis me nje siguri teper te larte ne mbajtje topi, duke bere gjithcka cfare Inzaghi kerkon nga ai.

Do te bente pa frike edhe rolin e mesfushorit. Sot pothuajse me shume luan ne gjysmefushen e Shakhtar, se sa te e Interit. Nje tjeter ndeshje e madhe.

DARMIAN 6,5 – Praktikisht eshte ne linjen e sulmuesve dhe kesaj radhe tregon se eshte vertete titullari i Interit ne te djathte.

NGA MINUTA E 78 DANILO D’AMBROSIO – Pa Vote.

BARELLA 6 – E inaguron naten me nje gabim perpara portes por ben nje ndeshje me shume vrapim si gjithmone.

Duket sikur nuk eshte as i qete, por as i shplodhur. Gjithesesi, jemi te duruar me te sepse e dime te gjithe se Barella i vertete do te duket shume shpejt.

NGA MINUTA E 78 ARTURO VIDAL – Pa vote.

BROZOVIC 6,5 – Kunder nje skuadre qe mban topin mire, ai e sposton shpesh topin horuzontalisht dhe kjo eshte detyra e tij kryesore. Detyre qe e ben me perpikmeri.

CALHANOGLU 7 – Futet ne ndeshje me mendjen e duhur dhe ben disa magji me pasime ne kembet e shokeve ne sulm.

Me te vertete nje tjeter lojtar qe te ndeshja ndaj Milanit qe duket se e ka gjalleruar njehere e mire dhe sot. Bravo.

NGA MINUTA E 86 STEFANO SENSI – Pa vote.

PERISIC 7 – Nga minuta e 19 ka treguar se sa vlen: me nje kthim prapa me koke ben qe Shakhtar te humbe nje rast te arte. Me pas, ben gjithcka ne sulm.”

“Pikerisht nga kembet e tij nisin pothuajse te gjithe aksionet e Interit dhe e mbyll ndeshjen me dy assist (nje e gjysem).”

NGA MINUTA E 86 FEDERICO DIMARCO – Pa vote.

MARTINEZ 6,5 – E nis ne menyre agresive dhe me kualitet. Por perpara porte gabon shume, mbase edhe nga emocionet.

Nderkohe, gjate ndeshejs ka qene pak larg portes por ka levizur mire duke ndihmuar shoket te dalin perpara.

NGA MINUTA E 68 CORREA ME NOTEN 6 – Provon te nise disa kundersulme por pa qene i sakte. Kjo edhe pse shoket ishin te lodhur dhe nuk e mbeshteten ashtu si duhet.

DZEKO 7 – I hipnotizuar nga Trubin qe i pret disa raste sot. Por ne fund, arrin te shenoje dy here, si nej goleador i vertete.

Fale tij Interi sot ka dale me tre pike dhe eshte shume afer kualifikimit ne Champios League, dicka qe ka shume kohe qe nuk ndodh.”

TRANJERI INZAGHI 7 – Minuta e 61: ne fushe niset me vrap te festoje golin me skuadren sepse edhe ai u clirua. Nga tmerri ne nje rruge te bukur ne Europe. Kjo ndeshje ishte bileta.

Tani qe 1/8 jane me afer, Inzaghi mund te thote me krenari se eshte ai tranjeri qe e coi Interin ne turin tjeter pas kaq shume vitesh. Bravo Simone!

SHAKHTAR DONETSK (4-2-3-1): Trubin 6,5; Dodò 5,5, Vitao 6, Marlon 6, Matviienko 5,5; Stepanenko 6 (Dal 46′ Marcos Antonio 5,5), Maycon 6; Tete 6 (dall’80’ Marlos sv), Pedrinho 5,5 (73′ Bondarenko 6), Solomon 6; Fernando 6 (Dall’80 Mudrik sv). All. De Zerbi 6.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.