Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

791 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

NOTAT – Hakimi nje alien i vertete, por me i dobti i ndeshjes nuk eshte nje lojtar, por vete…

NOTAT – Hakimi nje alien i vertete, por me i dobti i ndeshjes nuk eshte nje lojtar, por vete…
Inter Club Staff

Interi ben nje ndeshje te mire deri ne minuten e 75 sot, ku arriti te permbyste edhe rezultatin duke shkuar ne avatantazh 1-2, por fitorja hidhet ne kosh ne minutat e fundit kur zikalterit nuk dine te menaxhoje rezultatin.

Nderkohe, keto kane qene notat e djemve te Contes diten e sotme.

HANDANOVIC 5,5 – E nis ndeshjen me disa dalje te rrzikshme, por me pas qendron i palevizshem te gjuajtja e Pellegrinit qe devijohet ne cep. As nuk merr mundimin te behet pis.

Me pas ben nje pritje ndaj Veretout, dhe ne minutat e fundit, por Mancini e mposht ne fund, ku ai perseri qendron i palevizshem. Duket sikur ka humbur dicka nga reflekset e tij.

SKRINIAR 6,5 – Nga anet e tij eshte perballe Mkhitaryan me shpejtesine e tij dhe ne forme, e pikerisht nga aty vjen 1-0 o Romes.

Por ne zonen e tij ai luan mire sot dhe pikerisht nga koka e tij vjen barazimi i perkohshem i ndeshjes. Humbet ne fund duelin me Mancinin te goli i 2-2.

DE VRIJ 6 – Dzeko eshte nje kundershtar teper i veshtire si nga ana taktike por edhe fizike, por ai arrin ta kontrolloje sot.

Drejton te gjitha levizjet e linjes se mbrojtjes me personalitetin e zakonshem. Asnje gabim sot per te.

BASTONI 6 – Nder detyrat e tij eshte ajo qe te kontrolloje Pellegrinin, mbi te cilin ben devijimin qe sjell 1-0 e ndeshjes.

Por me pas ndihmone Darmian ne fillim dhe Young ne krah, edhe pse sot nuk ishte nje nder ndeshjet e tij me te mira me dy gabime.

HAKIMI 7 – Ne krahun e djathte e merr perpara Spinazzolen edhe pse e vuan pak kundershtarin ne fillim te takimit.

Kur sulmon, ai ka nje hap tjeter me shoket e skuadres dhe pothuajse arrin gjithmone deri ne fund. Ne minuten e 63 shenon nje nga golat me te bukur ne karrieren e tij.

NGA MINUTA E 82 ALEKSANDER KOLAROV – pa vote.

BARELLA 6,5 – Eshte i pari nga tre mesfushoret qe drejton presingun e Interit, por avantazhi i Romes nis pikerisht nga nje humbje e topit nga ana e tij.

Koken e mban lart si gjithmone dhe provon te luftoje ne cdo moment kunder Mkitaryan. Luajti nje ndeshje mbi mesataren, duke hequr ate gabim.

BROZOVIC 6,5 – Mbulon shume metra te fushes, duke u kthyer shpesh prapa per te bere playmakerin dhe per te rritur fazen e posedimit te topit.

Komandon lojen e Interit kur duhet permbysur rezultati dhe arrin me perpikmeri te gjeje shoket. Nje top i mrekullueshem ai per Skriniar te goli i barazimit nga goditja e kendit.

VIDAL 5,5 – Ai rigjen nje bluze titullari pas gabimit te tmerrshem ndaj Crotones dhe nje pjese loje ne Marassi.

Shpesh here gabon me topin, por ndihmon skuadren ne ndertimin e lojes. Por momenti jo tregohet ne momentin kur ai gabon topin per 1-3 e ndeshjes.

NGA MINUTA E 82 ROBERTO GAGLIARDINI – pa vote.

DARMIAN 6 – Ai i merr vendin Young diten e sotme ne krahun e majte me detyren per te gjetur ekuiliber dhe per te ndaluar Karsdrop qe shpesh here i shpeton.

Peson nje goditje dhe del nga fusha e lojes me pare nga sa e kishte menduar duke u zevendsuar keshtu qe ne pjesen e pare.

NGA MINUTA E 34 ASHLEY YOUNG ME NOTEN 6,5 – Ndryshon me futjen e tij edhe shtysa e Interit ne krahun e majte.

Ai futet mejehere ne ndeshje duke gjetur Lautaron ne zone, por me pas e perserit veten edhe me Lukaku. Luajti mire sot.

LUKAKU 6,5 – Eshte ai njeriu me kryesor i formacionit duke pare se u rikthente ne fushe pas mungese se rendesishme ne Genova te merkuren.

Pavarsisht duelit te veshtire me Smalling, ai gjen perpara nje Pau Lopez qe ben mrekulline ndaj tij qe ne momentin e pare.

Luan mire sot, me sakrifice, dhe ndihmon shoket ne cdo moment. Provon edhe te shenoje, por nuk ja del dot. I mungon vetem goli.

LAUTARO 6,5 – Leviz me shume deshire dhe inteligjence, duke i dhene thellesi manovres se Interit e duke ndihmuar Lukaku.

Pau Lopez ben nje mrekulli edhe ndaj tij ne pjesen e dyte, kur kishte dyshime edhe per nje penallti te mundshme.

Eshte pikerisht ai qe nisi aksionin e golit te Hakimit me nje rrotullim te bukur.

NGA MINUTA E 77 IVAN PERISIC – Pa vote.

TRANJERI CONTE 5,5 – Pasi ka deshtuar ‘proven e nentes’, sot ai deshton te munde nje Rome qe ishte ne disavantazh.

Nese mund te zgjedhim nje lojtar te dobet, ishte ai per Interin sepse me zevendesimet e tij mbase ndryshoi edhe rrjedhen e takimit.

Ato zevendesime e bene skuadren te kthehej me prapa dhe ta vuante Romen me shume. Hakimi per Kolarov ishte nje levizje e gabuar.

ROMA: Pau Lopez 6,5; Mancini 6,5, Smalling 6, Ibanez 6; Karsdorp 5,5, Villar 6, Veretout 6,5 (dal 79′ Cristante sv), Spinazzola 5 (dal 73′ Bruno Peres sv); Mkhitaryan 6,5, Pellegrini 7; Dzeko 6 (dall’88’ Mayoral sv). All. Fonseca 6.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.