Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

6,076 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Notat: Perisic terminator. Mire Ansaldi, Candreva ne veshtiresi…

Notat: Perisic terminator. Mire Ansaldi, Candreva ne veshtiresi…
  • On 08/01/2017, 16:58

HANDANOVIC 6,5 – Gati ne gjuajtjen e Fofana, i pafajshem tek goli, pret edhe disa topa te tjer deciziv.

D’AMBROSIO 5 – Eshte fajtori tek goli i pare. Nga krahu i tij kalojn me lehtesi, ne fund te ndeshjes e mer veten. Ne krahasim me ndeshjet e fundit te 2016 eshte nje hap prapa.

MURILLO 5,5 – I bllokuar, i paqarte. Disi fajtor tek goli, kalohet shpesh. Permiresohet pjesen e dyte.

MIRANDA 6,5 – Kontrollon mire Zapaten, edhe pse e vuan disi fizikun e tij. Pas golit te pesuar mer nen kontroll mbrojtjen.

ANSALDI 6,5 – Luam me kurajo e kerkon te dal perpara. Ndeshje e mire.

BROZOVIC 5,5 – Perpiqet te futet ne ndeshje por vuan shume presionin e kundershtareve. Ndeshkohet me karton te verdh dhe humbet ndeshjen kunder Chievo.

KONDOGBIA 5,5  – Kunder nje kundershtari si Fofana, prezantohet mire. 83′ EDER pa note.

CANDREVA 5,5 – I vetmi qe shqeteson Karnezis ne pjesen e pare. Kerkon te dal ne lojen e tij por vuan dhe nuk ja arrin.

BANEGA 6 –  Fillon mire, por nuk jep me te miren e tij. Perpiqet te krijoj loje, shfaqet dhe i rrezikshem. 56’ JOAO MARIO 5,5 – Futet dhe ka per detyre te sulmoj, nuk ja del plotesisht. Duhet komplimentuar per krosin qe solli golin e fitores.

PERISIC 6,5 – Kunder nje Widmer ne nje form te shkelqyer fizike, vuan shume. Zotesia e tij per te shfrytezuar rastet e krijuara i solli skuadres fitoren. Nje ndeshje prej Terminatori.

ICARDI 5,5 – Prek vetem dy topa ne pjesen e pare. Ne te parin eshte pozicion jasht loje ne te dytin nxjer asistin per Perisic. Ne pjesen e dyte nuk rrezikon pasi Danilo ishte gjithmon pas tij.

 PIOLI 6 – Goli i pesuar ja veshtireson akoma me shume punen skuadres. Kualiteti i lojtareve qe ka ne dispozicion ben qe te mar nje fitore shume te rendesishme.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.