Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

5,110 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

NOTAT: Shaqiri, spektakel. Ranocchia-Juan shume keq. Medel i pazevendesueshem…

NOTAT: Shaqiri, spektakel. Ranocchia-Juan shume keq. Medel i pazevendesueshem…
Bujar Berishaj

Carrizo 7: Shpeton Interin ne shumicen e rasteve dhe per nje nate zevendeson shume mire Handanovic. Ndoshta e ve pak ne siklet.

Campagnaro 5: Sonte ngec dhe jo pak, komplikon nje mbrojtje qe fut uje ne te gjitha anet.

Ranocchia 4,5: Kur shkon mire largon topin anash, kur shkon keq topi eshte ne kembet e kundershtareve. Ne kete moment duket gjithcka tjeter pervec mire fizikisht e psiqikisht.

Juan 4,5: Duket qe zbret ne fushe me nje anti-plumb qe e perdorin marinsar kur vrapojne. Kalohet vazhdimisht nga te gjithe, gjithmone me vonese, gjithmone jashte loje.

Santon 5,5: Jo keq ne sulm por jo edhe aq mire per 10 minuta dhe eshte i komplikuar ne dy golat e pesuar ne pjesen e pare.

Guarin 6: Ne pjesen e pare asiston ne ndeshjen e shokeve, duke mirepritur komplimentet qe ka marr ne jave. Pastaj zgjohet dhe ne pjesen e dyte luan ne nivelet e periudhes se fundit.

Medel 7: I pazevendesueshem. Po te mos ishte ai per te dhene nje dore, rezultatet e mbrojtjes do te ishin te nje Titaniku tashme te zhytyr.

Kuzmanovic 6: Nje mesatare e duhur mes nje 5 ne mbrojtje dhe nje 7 per topat qe jep, nje nga te cilet i mundeson Shaqirit te shenoi per 0-1.

Shaqiri 8: Performance e jashtzakonshme. Ben gjithcka, ben shaka me kundershtaret qe nuk e ndalin kurre, shenon, dhuron asiste, dhe eshte shume prane shenimit te golave tjera. Ndeshje monstruoze.

Palacio 7: Nuk eshta akoma Rodrigo i vertete por fillon te reagoj. Kthehet i ftohte para porte dhe shenon si zakonisht, kete here nje dopiete.

Icardi 5,5: Ka ndergjegjen e tij per nje 4-2 te munguar me nje top per te sherbyer Shaqirin qe ”qan” si Osvaldo ne Torino. Leviz me mend por eshte pak rafinuar.

Kovacic 5,5: Futet dhe ngaterron faullet me grinten. Pastaj eshte edhe pak pafat me veprimin tek aksioni i 3-3.

Dodo 6: Mancini provon te luaj ne pese per te mbuluar por eshte e qarte qe me kete mbrojtje as kjo nuk mjafton. Ai futet dhe kerkon vetem te largoj topat perpara.

Mancini 6: Skuadra shkon ne Skoci, ben 3 gola, ka nje epersi 2-0 por mbrojtja ne kete moment eshte ne mes te shakas dhe te dridhurave. Nuk mund te mendohet te luhet me Ranocchia dhe Juan, dhe do bente mire te kuptonte qe gjithe ajo pune e mire e bere ne ndertim ne fund prishet.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.