Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

651 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

“Nuk eshte nje shaka, Interi dhe Juve kane disa jave qe pergatisin shkembimin Icardi-Dybala: ja detajet!”

“Nuk eshte nje shaka, Interi dhe Juve kane disa jave qe pergatisin shkembimin Icardi-Dybala: ja detajet!”
Inter Club Staff

Pavarsisht se Mauro Icardi eshte rikthyer ne skuader diten e djeshme, zerat rreth nje largimi te mundshem te tij ne fund te sezoni jane me te gjalla se kurre. 

Rikthimi ne skuader nuk do te thote aspak qe ai do te qendroje tek Interi, sidomos nese Spalletti do te jete ende nje tranjer i Interit.

Ky rikthim duket me shume si nje pakt ndermjet tij dhe klubit zikalter per te bashkejetuar “ne paqe” te pakten edhe per disa muaj e me pas te gjithe te lumtur dhe ne rrugen e tyre.

Por ajo qe shkruan La Reppublica sot nuk eshte dicka e thjeshte, por ata flasin me siguri per nje shkembim Icardi-Dybala ndermjet Interit dhe Juventusit.

Ja cfare kane shkruar ata ne numrin e tyre te perditshem: 

“Lautaro eshte ne grumbullim me kombetaren e nderkohe qe flet edhe per Icardin, ate e pyesin edhe per Dybala e Lautaro pergjigjet: ‘Ndihem shume mire per faktin qe do te luaj me Dybala, ai eshte nje lojtar i mad’.”

“Po a e di valle Lautaro qe shanset qe ai te jete shoku i skuadres tek Interi vitin e ardhshem jane teper te larta?”

“Ne Torino ka nga ata qe mbeshtesin teorine se Interi dhe Juventusi tashme ka jave qe po punojne per nje shkembim Icardi-Dybala dhe se kontaktet ndermjet dy klubeve jane te vazhdueshme.”

“Reali ne kete moment largohet. Torino eshte destinacioni me i mundshem. Te gjithe protagonistet do te vazhdojne te organizohen ne kete drejtim.”

“Dyshja e formuar nga Lautaro dhe Dybala mund te gjeje nje te ardhme ne skuadren zikalter.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.