Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

701 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky Sport – Thohir, nuk ka asgje te re. Ndersa per Isla…

Sky Sport – Thohir, nuk ka asgje te re. Ndersa per Isla…
Xhorxh Gellci

Massimiliano Nebuloni, nje nga gazetaret e Sky Sport qe ndjek nga afer Interin, ka bere perbledhjen e dy ceshtjeve me te rendesishme per momentin ne klubin zikalter, Erick Thohir dhe Mauricio Isla

THOHIRSky Sport vazhdon te kundershtoje lajmin e Gazzetta dello Sport se eshte arritur marreveshja per 75%, dhe sipas tyre sot nuk ka asnje ndryshim ne krahasim me disa dite me pare. Ja fjalet e Nebulonit: “Situata per shitjen e aksioneve te klubit eshte ajo qe tregojme prej ditesh. Avokatet jane ne pune mbi dosjet e marreveshjes. Shtysa ndoshta do te vije ne momentin e takimit mes Morattit dhe Thohir, i cili parashikohet brenda fundit te korrikut. Ka akoma 10 dite qe kjo te ndodhe. Zhvillimet do te jene te rendesishme ne aspektin e merkatos, me nje Inter qe do behet aktiv ne gusht per goditje te reja. Moratti ndoshta ka vendosur te shese shumicen, por ne cdo rast tratativa eshte e komplikuar.

ISLA – Nebuloni ka folur edhe per Islen dhe stopimin e papritur te ndodhur dje kur gjithcka ishte gati te mbyllej: “Tani tek Interi jane pak te irrituar per ndalesen e tratatives te Isles, qe dukej e bere. Me Udinesen nuk ka asnje problem, por problemi i vetem eshte me Juventusin, qe ka marre kohe per tu menduar dhe ndoshta nuk eshte i kenaqur nga oferta e zikalterve. Mazzarri po shtyn per te patur lojtarin e krahut sa me pare, dhe Branca ka filluar qe sot te kerkoje alternativa. Nje gje eshte e sigurt: Interi nuk ka ndermend te prese shume per Isla.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.