Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 25, 2020

Scroll to top

Top

898 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Pagat e Serie A, klasifikimi i trajnerve…

Pagat e Serie A, klasifikimi i trajnerve…
Bujar Berishaj

Gazzetta dello Sport sot ne editorialin e saj, pervec paraqitjes se detajuar se malit te pagave te skuadrave italiane, lojtareve me te paguar, e ka bere te njejten edhe me trajneret me te paguar te Serie A.

Atalanta (Colantuono 0,9), Cagliari (Zeman 0,5), Cesena (Bisoli 0,4), Chievo Verona (Corini 0,4), Empoli (Sarri 0,3), Fiorentina (Montella 1,4), Genoa (Gasperini 0,8), Inter(Mazzarri 3,3), Juventus (Allegri 2,4), Lazio (Pioli 0,6), Milan (Inzaghi 1,5), Napoli (Benitez 3,5), Palermo(Iachini 0,7), Parma (Donadoni 0,7), Roma (Garcia 2,8), Sampdoria (Mihajlovic 1,2), Sassuolo (Di Francesco 0,7), Torino (Ventura 0,8), Udinese (Stramaccioni 0,8), Hellas Verona (Mandorlini 0,65), Kombetrja Italiane (Conte 3,65 plus bonset dhe stimujt.)

I pari eshte Benitez i Napolit duke i prire listes si trajneri me i paguar, pastaj vjen Mazzarri dhe Garcia qe e mbyll podiumin. Nese do konsiderohej edhe Kombetarja atehere Conte do te ishte ne vendin e pare.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.