Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 23, 2017

Scroll to top

Top

mazzarri

Fassone: “Nuk duhet të frikësohemi nga Wolfsburgu. FFP? Manici e di që për t’u riforcuar duhet shitur”.

27/02/2015, 15:18 |

Pas shortit të 1/8 së Europa LeagueNyon, që i vendosi në rrugën e Interit gjermanët e Wolfsburg, para mikrofonëve të Mediaset Premium u prezantua drejtori gjeneral i Interit Marco Fassone për të komentuar zgjedhjet që dolën nga … Lexo me shume

Nga Moratti tek Thohir: indoneziani do trofe. Përshpejton në merkato për Yaya Toure dhe Dybala.

18/02/2015, 10:29 |

Po të ishte akoma ai, karriga e tij prej presidenti, sot do t’i mbushte 20 vite. Massimo Moratti, përkundrazi, ka hequr dorë nga udhëheqja e shoqërise. Tani është Erick Thohir që ka dëshirë të filloj me fitore. “Në … Lexo me shume

Zanetti nuk pelqehej nga Mazzarri ne Appiano. Tashme ai mund te kthehet aty sa here te doje! Bluza e tij…

17/11/2014, 17:41 |

Eshte rikthyer Roberto Mancini ne pankinen e Interit dhe eshte rikthyer edhe Javier Zanetti ne Pinetina.

Mediat Italiane nenvizojne sot se ish kapiteni zikalter “nuk pelqehej shume nga Walter Mazzarri prandaj nuk shkonte ne Pinetina shpesh, … Lexo me shume

KOMUNIKATE ZYRTARE: Roberto Mancini tranjeri me i ri zikalter!

14/11/2014, 17:58 |

MILANO – F.C. Internazionale komunikon se i ka besuar Roberto Mancinit drejtimin e skuadres se pare te Interit dhe tekniku i ri do te filloje punen qe nga neser ne mengjes.

Nderkohe Presidenti Erick Thohir i … Lexo me shume

Thohir: “Mancini? Prisni, shume shpejt do te kete nje komunikate zyrtare qe…”

14/11/2014, 17:07 |

Erick Thohir mesa duket ka qene ai qe ka dashur te beje kete ndryshim tek Interi. Si mund ta shikonte Interin ne ate gjendje, ku edhe Moratti ne nje fare menyre vendosi te largohej edhe per shkak te … Lexo me shume

Sky – Mazzarri, qendrimi i Morattit me i bute. Tani…

11/11/2014, 20:05 |

“Nuk eshte momenti per nje ndryshim: ky eshte perfundimi i cili ka ardhur nga te gjithe ne shtepine e Inter. Lojtaret e shumte qe Mazzarri nuk ka ne dispozicion nuk e lejojne ate qe te shpreh me te … Lexo me shume

Sky – Mazzarri, dje stafi i tij ishte pesimist: Pritej shkarkimi. Ne krishtlindje ose qershor…

10/11/2014, 19:05 |

Massimiliano Nebulono per Sky Sport tregon se cfare ndodhi ne takimin ndermjet Thohir dhe Morattit, takim i programuar te enjten e kaluar.

“Ishte me shume nje ceshtje e lidhur me bilancet e Interit. U fol edhe … Lexo me shume

Takim Moratti-Thohir, ja te gjitha temat qe jane diskutuar. Mazzarri luan fatin e vet ndaj…

10/11/2014, 18:22 |

Sot ka pasur nje takim ndermjet Erick Thohir, presidentit te Interit dhe Massimo Morattit, ish presidentit te Interit. Ky takim ka zgjatur rreth nje ore dhe eshte zhvilluar ne qender te Milanos.

Takimi ndermjet dy figurave … Lexo me shume

Inter-Verona, Mazzarri i kerkon nje sforco te fundit djemve: Nje dyshim i vetem per formacionin!

08/11/2014, 15:59 |

Walter Mazzarri do i kerkoje nje sforco te fundit neser djemve te tij te cilet vijne ne kete takim pas nje sere takimesh te njepasnjeshme perpara pushimit te kombetareve qe do i lejoje disa elementeve zikalter te pushojne … Lexo me shume

Thohir: “Do te investojme tek Bonazzoli”. Pastaj paralajmeron Mazzarrin: “Nje pike ose tre jane te ndryshme dhe dua…”

08/11/2014, 15:43 |

Hera e pare e Erick Thohir tek Uefa nuk mund te thuhet se ishte vetem nje shetitje nga ana e presidentit te Interit.

Me shume se dy ore ne dhomen e investigimit te organit te Kontrollit … Lexo me shume

Interi do te vazhdoje me Mazzarrin deri ne qershor nese sdo te kete rezulate negative. Por Thohir dhe tifozet…

05/11/2014, 17:06 |

Massimiliano Nebuloni flet per Sky Sport 24 dhe ka treguar situaten e Mazarrit dhe te tifozeve zikalter.

Keto jane fjalet e gazetarit Italian: “Interi i Parmes nuk ka bindur aspak. Mazzarri, po ashtu si edhe lojtaret … Lexo me shume

SKY – Ja cfare i ka thene Mazzarri ekipit: “Kemi qene te vetmit qe…”

03/11/2014, 20:30 |

Alessandro Alciato, ka zbuluar per Sky Sport mendimin e teknikut zikalter pas humbjes me Parmen dhe cfare i ka thene sot skuadres ne Pinetina:

“Para videos te ndeshjes kunder Parmes ka perseritur frazen: kemi qene te … Lexo me shume

Thohir, i zhgenjyer ne pritje. Mazzarri eshte i shpetuar, por dy ndeshjet e ardhshme mund te jene decisive. Dhe pa vendin e 3-te…

03/11/2014, 10:27 |

Nokauti ne Tardini ka leshuar emra te trashegimtareve te mundshem per Mazzarrin.

Durimi ka nje fund, edhe pse Thohir eshte duke ndjekur rrugen e urtesise duke pritur rezultate perfundimtare, ekzistojne disa situata ku qe nuk mund … Lexo me shume

Mazzarri mbetet ne postin e tij edhe pas humbjes kunder Parmes, por ka nje plan B te Thohir: po mendohet per Roberto Martinez…

02/11/2014, 21:31 |

Ja ku jemi: pas humbjes ne Tardini, puna e Walter mazzarrit vihet ne lentet zmadhuese. Ky eshte, ne sinteze absolute, mendimi i gazetarit te Repubblica, Andrea Sorrentino, qe shpjegon se pse tekniku i San Vicenzos mbetet, tani per … Lexo me shume