Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,849 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti: “Milito si Ronaldo. Nuk prisja nje Mazzarri keshtu. Mbi Thohir…”

Moratti: “Milito si Ronaldo. Nuk prisja nje Mazzarri keshtu. Mbi Thohir…”
Xhorxh Gellci

Massimo Moratti, i pranishem ne transferten e Reggio Emilia, ka komentuar keshtu fitoren e kesaj te diele: “Nje paraqitje keshtu? Prisja qe te luanim mire, pastaj rezultati eshte dicka tjeter sepse Sassuolo eshte dorezuar. Ndeshja ka shkuar shume mire. Rekordi? Me behet qejfi qe i ka ndodhur Militos sepse per te eshte nje kenaqesi e madhe nga ana humane dhe sportive.”

Si Ronaldo kur u rifut me Brescian nga demtimi? Po, ka nje analogji me faktin qe Milito ka qene i ndalur per 7 muaj. Mund te ishte shume me e veshtire dhe ne fakt nuk ka ndodhur keshtu. Jemi shume te lumtur per te.

Kryesimi i kampionatit mund te me beje te ndal gjithcka me Thohir? Jo jo, kjo nuk do te thote asgje, sepse ajo qe duhet te shoh une eshte nje e ardhme e shoqerise me nje potencial me te madh se kjo qe mund te ofroje e tashmja.

Kompaktesi? Po, kam pare lidhje me fanellen dhe ndonje gol te rendesishem. Kur fiton, duket sikur je sjelles i nje ideali. Me duken te gjithe ne forme dhe te zotet. Pastaj kemi shpenzuar mire, me gjithe keta lojtare te rinj qe po shprehin talent.

Mazzarri? Nje impakt keshtu nuk e prisja. Ka qene shume i zoti sepse eshte punetor dhe ka rizgjuar tek te gjithe ndjesine e kenaqesise dhe detyres qe ka ai. Shpresoj te vazhdoje keshtu.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.