Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

739 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Stefano Pioli pas ndeshjes: “Kam pare nje Milan plot me kurajo sot. Une mendoj se Interi eshte…”

Stefano Pioli pas ndeshjes: “Kam pare nje Milan plot me kurajo sot. Une mendoj se Interi eshte…”
Inter Club Staff

Direkt pas ndeshjes perpara mikrofonave te televizioneve ka dale edhe Stefano Pioli, i cili ka komentuar ne menyren e tij Milan-Inter te sapo perfunduar 1-1.

Sa ka sherbyer derbi i fundit per tu rritur?

“Ne kemi perfituar gjithmone nga cdo ndeshje per te mesuar dicka te re. Tani luajme me me shume bindje.”

“Interi eshte nje nga skuadrat me te forta ne Serie A, ndonje veshtiresi e kuptojme, por e rendesishme te qendrojme skuader.”

A je i lumtur nga ajo qe ndodhi ne fushen e lojes?

“Ne jemi treguar me shume kurajo si ne sulm dhe si ne mbrojtje. E kemi pranuar duelin ne cdo pjese te fushes.”

Sa i forte ndihet ky Milan?

“Jemi shume abicioze. Ne kemi treguar kurajo edhde sot. Ne disa gjera Interi eshte treguar me e zonja ndersa ne ca gjera te tjera jemi treguar neve.”

“Por kjo ka ndodhur sepse kualiteti i tyre eshte shume i larte. Inter ka nje kualitet te padiskutueshem. Edhe ne gjithashtu.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.