Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

1,481 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

QS ne Itali i habit te gjithe: “Marotta tek Interi po pergatit goditjen Dybala. Paulo i ka thene se…

QS ne Itali i habit te gjithe: “Marotta tek Interi po pergatit goditjen Dybala. Paulo i ka thene se…
Ardis
  • On 06/12/2018, 21:21

Inter ne pozicion surprizues per Paolo Dybala? Nje skenar jo i pamundur sipas QS, qe i dedikon sot nje artikull qe do te ishte nje tratative e zhurshme e merkatos: “Marotta eshte gati te filloje punen ne zyren e tij per te folur balle per balle me Piero Ausilio-n dhe Luciano Spalletti-n, autoret e kesaj rilindje interiste”.

“Ne takimin e kaluar me Pronaret, marotta ka marre disa input-e ne prag te sezonit te ardhshem: te vendose kualitet ne te gjitha repartet dhe te sjelle tek zikaltrit jo vetem lojtare te rendesishem me parametra zero por mbi te gjitha lojtare qe e kane fjalen e fituesit ne ADN”,

“Lojtare te mesuar per te luaftuar per qellime te rendesishme por edhe te rinj me talent, me mire nese vijne nga Serie A”.

SKENARI DYBALA – “Me shume mundesi qe Interi dhe Juventusi do sfidojne njeri – tjetrin edhe ne merkato duke pasur disa objektiva te njejte, me shume mundesi qe administratori i ardhshem zikalter te trokase ne porten e shoqerise se vjeter duke i kerkuar lojtare me prestigj”.

“Nje emer mbi te gjitha, ate te Paolo Dybala. Ndaj te cilit, per te qene te sakte, ka qene nen interesin e Ausilio-s ne dimer dhe ne pranveren e vitit 2015. Por Zamparini preferoi ta transferonte tek Juventus qe ofronte me shume”.

E ARDHMJA – “Portat e Appiano Gentile mund te hapen per talentin argjentinas, qe ka nje kontrate qe i skaden me 2022: Marotta po mendohet (dhe nuk eshte i vetmi bardhezi ne liste), mbi gjitha Joya ka thene ne momentin mbasi u transferua: ‘Me ke dhene shume, drejtor, me vete kudo qe te shkosh”.

Dhe Juventusi (qe enderron Mbape) mund te vendose qe te shese lojtarin dhe po vete sulmuesi do te ishte mese i lumtur ti bashkohej “familjes argjentinase interiste”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.