Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

737 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Recoba: “Do ju tregoj mendimin tim per ceshtjen Icardi dhe largimin e tij. Me vjen shume keq per te sepse ka dhene shume.”

Recoba: “Do ju tregoj mendimin tim per ceshtjen Icardi dhe largimin e tij. Me vjen shume keq per te sepse ka dhene shume.”
Inter Club Staff

Tashme pothuajse te gjithe e kane dhene mendimin e tyre per sa i perket ceshtjes Icardi qe prej fillimit te saj ne dimrin e ketij viti. 

Gezetare, specialiste, tranjere por edhe legjenda te Interit te cilet jane ndare disa pro ish-kapitenit dhe e kane cilesuar si te rende vendimin e Interit por ka pasur edhe nga ata (qe kane qene shumica) qe e kane quajtur te drejte vendimin e Interit.

Diten e djeshme nderkohe, ka folur per kete ceshtje nje personazh shume i dashur per te gjithe Interistat anembane botes.

Behet fjale per unikun Alvaro Recoba i cili ka folur per Icardin pas pyetjes se nje prej gazetareve te pranishem ne Bobo Summer Cup.

Ai eshte shprehur edhe per te ardhmen e ish-kapitenit te Interit nder te tjera: “Sinqerisht, une per te zevendesuar Icardin do te hidhja bast per Cavanin. Eshte shume i forte, do te bente shume mire tek Interi.”

“Por natyrisht ky eshte opinioni im. E nese do te isha une, do e blija menjehere. Por edhe Edin Dzeko eshte nje lojtar shume i forte e gjithashtu edhe Lukaku.”

“Mauro Icardi? Mund te largohet, e di, por duke pare gjerat mund te themi pa problem qe ska me te ardhme ne Milano.”

“Kjo eshte per te ardhur keq sepse eshte nje lojtar i mire qe ka dhene shume per fanellen e Interit dhe te vjen keq qe po largohet ne kete menyre. Ne fund ajo qe e peson eshte Interi.”

“Por eshte normale qe ata qe do e duan ate do te perfitojne nga fakti qe Interi e ka nxjere jashte skuadre dhe nuk do te paguajne asnjehere aq sa kerkon Interi. Keto jane rregullat e merkatos dhe jane rreziqe qe ti i mer persiper kur e ben publike dicka te tille.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.