Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 28, 2021

Scroll to top

Top

2,729 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Rregulli i numrit “7”. Ne dy vitet e fundit ai qe e ka mbajtur…

Rregulli i numrit “7”. Ne dy vitet e fundit ai qe e ka mbajtur…
Andi Prifti

Mesa duket ne shtepine Inter ka lindur nje rregull i ri: rregulli i numrit 7. Nuk po i referohemi menyres se shpikur nga Milani per te vene ne bluze Champions League dhe numrin e trofeve te fituara, por po flasim per numrin 7 qe ne dy sezonet e fundit ka qene protagonist.

Vitin e kaluar, Pazzini e mori ate numer qe me pare kishte qene i Figos dhe Quaresmas. Me pas ai numer ju vu te voglit Coutinho qe sapo ishte kthyer nga Espanyol. Ky shkembim bluzash shenoi largimin e Pazzinit ne drejtim te Milanit.

Kete vit mund te perseritet e njejta gje. Numri “7” qe ishte ne shpinen e Schelottos, do te merret nga blerja e re, Belfodil. Nese do te funksionoje njelloj si me pare, e dime te gjithe se cili do te jete destinacioni i ri i argjetninasit, i cili u ble per anen e djathe por fatkeqesisht deshtoi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.