Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

714 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, Marotta mbyll goditjen e pare per 2022-2023: “Ja detajet. Tashme asnje dyshim: kontrate deri ne 2027.”

Inter, Marotta mbyll goditjen e pare per 2022-2023: “Ja detajet. Tashme asnje dyshim: kontrate deri ne 2027.”
Inter Club Staff

Me sa duket ashtu si eshte bere disa here me dije, Beppe Marotta po punon shume fort per te ardhmen e Interit.

Sipas asaj qe thuhet diten e sotme, administratori i deleguar i Interit bashke me Piero Ausilion kane mbyllur goditjen e pare te sezonit te ardhshem dhe ai eshte nje paramater zero.

“Inter ka bllokuar prej kohesh Andre Onana, portierin e Ajax, por sipas asaj qe eshte marre vesh dje, zikalterit kane arritur edhe nje marreveshje me te.”

“Kete gje e ka lajmeruar edhe eksperti i merkatos Fabrizio Romano, por me sa duket, ka edhe me shume.”

“Onana do te vije tek Interi per te bere portierin e pare dhe ky i Interit eshte nje investim i rendesishem duke pare pagen qe lojtari mund te marre ne Milano.”

“Por deri diku, ky investim ka edhe rreziqet e veta sepse Onana ka rreth dy sezone qe nuk luan futboll per shkak te skualifikimit.”

“Dicka eshte e sigurt ne kete moment: qe Onana do te largohet nga Ajax dhe do te transferohet tek Interi.”

“Per te e kane provuar edhe klube si Barcelona por nuk ja kane dale dot sepse Interi ka qene shume e avancuar me lojtarin. Kontrata e Interit me lojtarin do te jete deri ne 2027.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.