Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

206 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Milan-Inter nuk e thyen dot rekordin e absolut ne Serie A te vendosur nga Inter-Juventus: ja detajet!

Milan-Inter nuk e thyen dot rekordin e absolut ne Serie A te vendosur nga Inter-Juventus: ja detajet!
Inter Club Staff

Prezent ne Meazza per Milan-Inter kane qene plot 56.608 tifoze: nje numer shume i larte per nje ndeshje ne mesin e pandemise.

Por tashme me hapjen e stadiumeve ne masen 75%, ky eshte nje numer qe ne San Siro do e shohim shpesh prezent.

Por duket se Milani ka arritur te fitoje edhe nje shume te larte parash me kete ndeshje duke arketuar keshtu plot 4.837.664 euro.

Kjo ndeshje eshte bere direkt ndeshja e nente me te ardhurat me te larta ne historine e Serie A duke kaluar derbin e 2017, ku 77.512 ishin prezent ne stadium dhe sollen 4,2 milione euro te ardhura.

Gjithesesi, mbretereshe e ketij klasifimi eshte pikersiht Interi, qe ka arritur te fitoje ne nje ndeshje te vetme ne 2019-2020 plot 6,6 milione euro.

“Te gjithe e mbajne mend ate Inter-Juventus qe u luajt ne vitin e pare te Antonio Contes ne pankinen e Interit.”

“Ishte ndeshja qe ka sjelle arketimin me te larte ne arkat e nje klubi italian ne nje ndeshje te vetme te Serie A.”

“Edhe pse arketimi i Milanit ka qene i larte, 6,6 milione euro per nje ndeshje te vetme tani duken nje kujtim teper i larget duke pare se kapaciteti eshte 75%.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.