Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

357 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Si do te luaje Conte pa Lukaku? “Ai ka menduar nje zgjidhje surprize: nuk do te jete Pinamonti, por…”

Si do te luaje Conte pa Lukaku? “Ai ka menduar nje zgjidhje surprize: nuk do te jete Pinamonti, por…”
Inter Club Staff

Ne prag te ndeshjes me Parmen, Antonio Conte do duhet te perballet me nje mungese te rendesishme.

Ate te Romelu Lukaku. Edhe kunder Real Madrid ai eshte ne dyshim te forte dhe me cdo mundesi, nuk do te behet dot qe ai te jete ne fushe.

Nderkohe, kunder skuadres se Liveranit, Interi nuk do te kete ne dispozicion as Alexis Sanchez nga minuta e pare.

Keshtu, cfare pritet te ndodhe dhe kush mund te luaje? Pergjigjen e ka dhene La Gazzetta dello Sport ne numrin e saj te perditshem.

“Nga dita e djeshme, kane filluar punimet per Parmen. Zgjidhja me e mundshme eshte qe ne vend te Lukaku te luaje Pinamonti.”

“Ai do te luante keshtu perkrah Lautaro Martinez qe nga minuta e pare, me Interin qe sdo te kishte asnje sulmues tjeter te gatshem.”

“Kjo do te ishte zgjidhja natyrale, e cila nuk do te c’natyronte as skuadren duke e bere te ndryshoje skeme dhe te luaje me nje sulmues.”

“Por Conte ka edhe nje zgjidhje tjeter, ate te 3-4-2-1, qe ka luajtur edhe ne te kaluaren. Me kete skeme, Interi ka luajtur edhe ne fillimet e saja sezonin e shkuar.”

“Me kete skeme, Perisic mund te luaje me Eriksen pas shpines se Lautaro Martinez.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.