Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 29, 2022

Scroll to top

Top

141 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky Sport – “Cagliari po tenton ti rrembeje Interit nje lojtar tjeter menjehere pas Diego Godin?”

Sky Sport – “Cagliari po tenton ti rrembeje Interit nje lojtar tjeter menjehere pas Diego Godin?”
Inter Club Staff

Aksi Inter-Cagliari vazhdon qe te jete shume i nxehte per sa i perket merkatos ne kete sezon.

Prej disa ditesh, presidenti Giulini po tenton qe te dergoje ne shtepi nje goditje te madhe si Diego Godin, i cili eshte jashte projektit te Interit.

Por me sa duket, pas tij, Cagliari do te tentoje te rrembeje edhe nje lojtar tjeter nga Interi, ate qe e ka pasur te huazuar per nje sezon te plote.

Normalisht behet fjale per Radja Nainggolan, i cili ka luajtur me te vertete mire ne huazimin e tij ne Sardenje. Por cfare pritet te ndodhe tani?

“Sipas asaj qe ka thene drejtori i Cagliarit, Passetti, Cagliari po tenton gjithcka per Godin por ai ka pranuar disa veshtiresi.”

“Sipas tij, dy motive jane ne mes: nga njera ane Cagliari deshiron ta marre lojtarin dhe te perforcoje skuadren ndersa nga ana e tjeter, Cagliari duhet ta marre ate pa asnje pagese per Interin sepse ndryshe nuk behet.”

“Por Cagliari nuk harron nga ana tjeter edhe Nainggolan: ata shpresojne te bindin Interin per nje huazim tjeter, por ne kete moment, eshte shume e veshtire qe dicka e tille te ndodhe.”

“Marotta ka qene shume i qarte si me presidentin e Cagliarit, por edhe me drejtuesit e tjere te saj: Radja kete merkato leviz vetem me nje transferim perfundimtar.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.