Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 26, 2021

Scroll to top

Top

928 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sky Sport zbulon: “Interi eshte shume afer nje shkembimi si ai i Barcelones me Juven per Pjanic-Arthur. Por ne kembim do te jepet Skriniar?”

Sky Sport zbulon: “Interi eshte shume afer nje shkembimi si ai i Barcelones me Juven per Pjanic-Arthur. Por ne kembim do te jepet Skriniar?”
Inter Club Staff

Interi po punon fort ne merkato pavarsisht divergjencave qe klubi ne kete moment ka me tranjerin e saj, Antonio Conte.

Dihet tashme qe pakenaqesite e Contes lindin edhe nga merkato, ku ai ka kerkuar te tjere lojtare por ne kembim, kane ardhur lojtare qe nuk kane qene deshira te tij.

Por nderkohe, sipas asaj qe tregon eksperti i njohur i merkatos, Luca Marchetti per Sky Sport, Interi eshte shume afer nje shkembimi ne merkato.

“Interi po tenton te beje nje operacion po aq te madh sa ai i Barcelones me Juventusin kur u shkembye koke me koke Arthur me Miralem Pjanic.”

“Zikalterit po vleresojne kushtet per shkembimin me Tottenham ku ne Londer do te shkonte Skriniar dhe ne Milano do te vinte Ndombele.”

“Nje operacion ky teper i ngjashme me ate qe ndodhi ne aksin Torino-Barcelone, edhe pse ne kete rast do te perfshihet nje mbrojtes dhe nje mesfushor.”

“Ne ekete moment, presidenti i Spurs, Daniel Levy, nuk deshiron qe te heqe dor kollaj nga Ndombele duke qene se e ka paguar ate 68 milione euro vetem nje vere me pare.”

“Por Mourinho deshiron Milan Skriniar, sidomos pas largimit te Vertonghen nga skuadra dhe nje mbrojtes eshte ne krye te deshirave te tij, me Ndombele qe as nuk shihet me si nje lojtar i rendesishem ne skuadren e tij. Nje shkembim eshte shume afer?”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.