Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

983 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sneijder zgjedh formacionin e tij ideal: sa shume nga Interi i tripletes! Sulmi me emra te frikshem…

Sneijder zgjedh formacionin e tij ideal: sa shume nga Interi i tripletes! Sulmi me emra te frikshem…
Inter Club Staff

Sot ndaj Peruse, Wesley Sneijder do te veshe per here te 134 fanellen e Hollandes dhe per here te fundit.

Ne nje interviste te gjate per Voetbal International, mesfushori ka folur edhe njehere per etapat me te rendesishme te karrieres se tij.

Hollandezi ka perpiluar edhe nje formacion me njembedhjete lojtare per formacionin e tij perfekt.

Ne perzgjedhjen e tij vihen re shume lojtare me te cilet ai ka ndare fushen e lojes gjate karrieres se tij dhe ku bejne pjese nje numer shume i madh lojtaresh edhe nga Interi i Tripletes ku ka bere pjese edhe vete Wesley e ku ka qene nje nder me te rendesishmit e atij Interi qe fitoi gjithcka ne Europe dhe Bote.

Ja formacioni ideal i Wesley Sneijder:

Ne porte, Julio Cesar:

julio cesar finale champions

Ne krahun e djathte te mbrojtjes, Javier Zanetti

Zanetti Gerrard

Ne mbrojtje, Sergio Ramos

Sergio Ramos

Ne mbrojtje, Cristian Chivu

Cristian Chivu

Mbrojtes i majte, Marcelo

Marcelo

Ne mesfushe, Dejan Stankovic

Dejan Stankovic

Ne mesfushe, Clarence Seedorf

Seedorf, Olanda

Ne mesfushe, Guti

Guti, Real Madrid

Ne sulm, Arjen Robben

Robben con Sneijder

Ne mesfushe, Samuel Eto’o

Chelsea v Inter Milan - UEFA Champions League

Ne sulm, Zlatan Ibrahimovic

Ibrahimovic, Ajax

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.