Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | June 24, 2019

Scroll to top

Top

692 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

SPECIALE – Rusi 2018, vetem dy skuadra Italiane me me shume lojtare ne cerekfinale: Interi njera

SPECIALE – Rusi 2018, vetem dy skuadra Italiane me me shume lojtare ne cerekfinale: Interi njera
Inter Club Staff

Eshte nje Boteror me shenjen e Premier League ky qe do te shohim ne cerekfinale. 

Ashtu si evidenton kete mengjes Gazzetta dello Sport, nga 184 lojtaret e mbetur nga 736 qe e nisen Boterorin ne 14 qershor ka nje dominimim total te skuadrave anglezeve.

Keto jane numrat sipas Gazzettes:

“11 jane ne fakt te Manchester City te stervitur nga Guardiola, 9 jane te Tottenham, 8 te United te Mourinhos, Chelsea eshte ne kuoten 7 po ashtu si Barcelona.”

“Liverpool nderkohe ka 5 lojtare te mbetur. Ne mes eshte PSG me 8 lojtare ne cerekfinalet e Rusise 2018.”

“Nderkohe dy skuadrat me prezente nga italianet eshte Interi dhe Juventusi me 4 lojtare per secilen.”

Ne klasifikimin e kampionateve – shkruan e perditshmja – ndermjet lojtareve prezente ne cerekfinale, Anglia ka shumicen prej tyre me 53 lojtare (e vecanta eshte se 23 lojtaret e kombetares se saj luajne ne Mbreterine e Bashkuar) ndermjet Premier League de Championship. E dyta eshte Spanja me 24 lojtare, e treta Italia me 20 lojtare te Serie A dhe me Rusia cuditerisht ka 22 lojtare ne kete faze te boterorit. Kjo sepse 21 lojtare te kombetares Ruse luajne ne vendlindje, me perjashtim te Claesson, suedezi qe luan me Krasnodar.

Nderkohe kujtojme se kater lojtaret e Interit qe luajne ne cerekfinale: Matias Vecino, Marcelo Brozovic, Ivan Perisic dhe Joao Miranda.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.