Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 9, 2022

Scroll to top

Top

1,170 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sponsorat e fanellave te TOP klubeve europiane: Inter jashte TOP 10. “Shifrat per vitin e ardhshem tregojne se…”

Sponsorat e fanellave te TOP klubeve europiane: Inter jashte TOP 10. “Shifrat per vitin e ardhshem tregojne se…”
Inter Club Staff

Diten e sotme ka ardhur nje lajm se Atletico Madrid ka nenshkruar nje kontrate te re sponsotizimi me platformen e trading te kritptovalutave WhaleFin.

Ne kasat e Colchoneros do te shkojne 42 milione euro ne sezon per pese sezonet e ardhshme. Duke u nisur nga kjo risi, Calcio e Finanza ka treguar nderkohe klubet qe perfitojne me shume ne Europe nga sponsorat e fanelles.

Sipas tyre, ne kete klasifikim, prezent nga Italia ne 10 vendet e para eshte Juventusi, me kontraten e saj me Jeep, edhe pse keta te fundit jane ne pronesi te Fiat dhe Fiat kontrollohet nga familja Agnelli.

Nderkohe, bie ne sy se si ne krye te ketij klasifikimi ndodhet klubi i sheikeve te Manchester City, me 80 milione euro ne sezon.

Inter nderkohe eshte jashte TOP 10, edhe pse nga sezoni i ardhshem do te largohet nga partnershipi me Socios (qe ka vleren 16 milione euro ne vit per te kaluar te ajo me DigitalBits.

Per momentin, ata jane sponsorat e menges tek Interi: marreveshja eshte kater vjecare dhe ka filluar ne 2021-2022 dhe mbaron ne 2024-2025.”

Kjo marreveshje vlen ne total 85 milione euro plus disa bonuse te rendesishme qe varen direkt nga performanca sportive.”

Nderkohe, ky eshte TOP 10 ne Europe per te ardhurat nga sponsori i fanelles ne nje sezon:

Manchester City – Etihad: 80 milione euro ne sezon

Real Madrid – Emirates: 70 milione euro ne sezon

Psg – All: 60 milione euro ne sezon

Barcellona – Spotify: 57.5 milione euro ne sezon

Manchester United – Teamviewer: 55 milione euro ne sezon

Arsenal – Emirates: 47,5 milione euro ne sezon

Liverpool – Standard Chartered: 47,5 milione euro ne sezon

Tottenham – AIA: 47,5 milione euro ne sezon

Bayern Munich – Deutsche Telekom: 45 milione euro ne sezon

Juventus – Jeep: 45 milione euro ne sezon

Chelsea – Three: 44,5 milione euro ne sezon

Atletico Madrid – WhaleFin: 42 milione euro ne sezon

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.