Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 26, 2020

Scroll to top

Top

509 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Sport: “Barcelona i ka ofruar nje lojtar Interit me cmim te reduktuar: ja detajet.”

Sport: “Barcelona i ka ofruar nje lojtar Interit me cmim te reduktuar: ja detajet.”
Inter Club Staff

Tratativa vazhdon perpara: Lautaro Martinez mbetet nje nga objektivat kryesore te Barcelones ne merkato. Ose me sakte: kryesori. 

Natyrisht qe dialogu vazhdon, por me sa duket, ne diskutime e siper, Barcelona i ka ofruar edhe nje lojtar tjeter Interit, qofte edhe jashte marreveshjes per Lautaron.

Diskutimi kryesor mbetet ai per argjentinasin, por kjo nuk i ndalon dy klubet te diskutojne edhe per ceshtje te tjera merkatoje.

Per shembull sic eshte ajo per Arturo Vidal, qe Interi e kerkon por deshiron ta mbaje jashte marreveshjes per Lautaron.

Por le te rikthehemi tek hipoteza e fundit e te perditshmes spanjolle Sport: sipas tyre, Barca i ka ofruar Interit Samuel Umtiti.

Mbrojtesi francez kampion bote qe me pare ka luajtur tek Lyon tashme nuk konsiderohet si i pashitshem nga Barcelona dhe eshte nxjere ne merkato.

Ai ka pasur nje vleresim 50 milione euro, por Barcelona i ka bere me dije Interit se nese Lautaro shkon ne port, mund ta marrin me 30 milione euro.

Nuk eshte se Barcelona po tregohet kot se koti zemergjere: e gjitha eshte nje strategji per te zbutur Interin sepse per 50 milione euro, nuk ka skuader ne Europe per momentin te interesuar per Umtiti.

Gjithesesi, Interi eshte e kompletuar prapa ne mbrojtje dhe nuk do te investoje te pakten per momentin nje shume kaq te madhe per nje zevendesues. Dicka mund te ndryshoje nese do te largohej per shembyll nje si Milan Skriniar, por edhe kjo duket si pak e mundur ne kete moment.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.