Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 14, 2022

Scroll to top

Top

1,889 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Thiago Motta i ‘xhindosur’ direkt pas ndeshjes: “A ka mundesi te flasim per skuadren time? Nuk dua te flas per…”

Thiago Motta i ‘xhindosur’ direkt pas ndeshjes: “A ka mundesi te flasim per skuadren time? Nuk dua te flas per…”
Inter Club Staff

Direkt pas vershellimes se fundit ne stadiumin Picco, per mediat ka folur edhe ish-zikalteri Thiago Motta, qe sot eshte tranjer i Spezias.

Ai eshte pare shume i xhindosur pas takimit dhe me sa duket shkaku per kete eshte bere nje lojtar i skuadres se tij.

Sa ke besuar te goli i Maggiores se mund te beje dicka me shume ndaj Interit?

“Boh, ne realitet kam besuar qe nga fillimi. Ideja ishte te mbaja skuadren lart sepse e di qe perpara kam nje skuader te forte dhe qe nderton mire.”

“2-1 na ka dhene energji, ndeshja po arrinte nje pike te vdekur por ne e hapem. Gjithesesi, jam shume i lumtur.”

“Kemi bere shume mire ndaj nje skuadre te madhe si Interi. Duhet te jemi te lumtur per kete, jo per rezultatin, por te luash me nje skuader qe lufton per Scudetton keshtu do te thote qe duhet te jesh krenar.”

Po per Nzola cfare mund te thuash? Zgjati shume pak ndeshja per te per nje lehtesi nga ana e tij…

“A ka mundesi te flasim per skuadren time? Nuk dua te flas per te. Dua te flas per grupin e skuadres sepse e meriton per ate qe po ben ne fushe.”

“Sot ka ardhur nje humbje ndaj nje skuadre shume te forte, shume te mire. Tani duhet te pergatitemi per Torinon.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.