Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

659 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

TMW zbulon: “Inter dhe Atletico ne gare per nje talent tjeter te Serie A? Behet fjale per…”

TMW zbulon: “Inter dhe Atletico ne gare per nje talent tjeter te Serie A? Behet fjale per…”
Inter Club Staff

Me sa duket Inter po e ndjek me shume kujdes merkaton e talenteve te rinj ne Serie A ne javet e fundit.

Ka nje arsye te forte per kete: sipas zikalterve, lojtaret qe luajne aktualisht ne Serie A jane me te gatshem se lojtaret qe luajne ne kampionate te tjera.

Keshtu, Marotta i ka vene syte te nje tjeter talent, Nahuel Molina, i cili ka dashur pak kohe te pershtatet ne Itali.

Ne sezonin e tij te pare te Udinese, lojtari i krahut argjentinas ka terhequr vemendjen e klubeve me te medha ne Europe.

 Getty Images

Ai ka lindur ne vitin 1998 dhe eshte nje lojtar shume punetor dhe qe kroson me te vertete shume mire.

Sipas asaj qe tregon sot TuttoMercatoWeb, ne gjurmet e Molina eshte edhe Interi qe ka kerkuar informacione.

Por kujdes, edhe Simeone me Atletico Madrid kane bere te njejten gje duke paralajmeruar per nje oferte ne vere.

Molina luan ne te njejten skuader si De Paul dhe Musso, dy lojtare te tjere te Udineses qe zikalterit i ndjekin me kujdes.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.