Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 12, 2019

Scroll to top

Top

236 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

TOPI I ARTE ZIKALTER – Votoni lojtarin me te mire ndaj Barcelones: 7 lojtare ne gare!

TOPI I ARTE ZIKALTER – Votoni lojtarin me te mire ndaj Barcelones: 7 lojtare ne gare!
Inter Club Staff

Kete sezon sic mund ta keni kuptuar tashme, eshte rikthyer rubrika ‘Topi i Arte Zikalter’ tek Inter Club Albania, pas disa sezonesh mungese. 

Kjo rubrike eshte shume e thjeshte: do te votojme pas cdo ndeshje te Interit nga nje lojtar, ate qe mendojme se ishte me i miri i ndeshjes dhe tre lojtaret qe do te renditen ne tre vendet e para do te renditen respektivisht me:

5 pike per ate qe mer me shume vota;

3 pike per lojtarin qe renditet i dyti;

1 pike per lojtarin qe renditet i treti;

Pas fitores vetem tre dite me Milanin ne derbi, zikalterit bien ne Barcelone me rezultatin 2-0 kunder ketyre te fundit. Keshtu, ndalet dhe ecuria poztive e Interit qe kishte disa ndeshje rresht qe e mbyllte me fitore. Por perpara se te kalojme tek VOTIMI (qe mund ta gjeni ne fund), po ju prezantojme me piket e fituara javen e kaluar dhe me piket totale te lojtareve.

Lojtaret qe fituan pike javen e kaluar ne fitoren ndaj Milanit:

5 pike: Mauro Icardi (60% te votave)

3 pike: Marcelo Brozovic (14% te votave)

1 pike: Matias Vecino (10% te votave)

Renditja e pikeve te lojtareve deri me tani:

1 – Mauro Icardi: 19 pike

2 – Marcelo Brozovic: 18 pike

3 – Radja Nainggolan: 15 pike.

4 – Kwadwo Asamoah: 12 pike

5 – Ivan Perisic: 9 pike.

6 – Matteo Politano: 9 pike

7 – Matias Vecino: 8 pike

8 – Milan Skriniar: 6 pike

9 – Lautaro Martinez: 5 pike

10 – Samir Handanovic: 3 pike

11 – Stefan De Vrij: 2 pike

12 – Danilo D’Ambrosio: 1 pike

13 – Henrique Dalbert: 1 pike

Nderkohe, le te rikthehemi tani tek derbi i Milanos dhe tek lojtaret qe jane ne gare per ‘Topin e Arte Zikalter’ te kesaj jave te cilet jane:

Samir Handanovic, Milan Skriniar, Marcelo Brozovic, Matias Vecino, Matteo Politano, Ivan Perisic, Mauro Icardi.

Tre me te miret do te zgjidhen prej lojtareve me lart, nga ju, ne sondazhin me poshte:

[interaction id=”5bd19e4f82434b84435d8db6″]

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.