Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 18, 2022

Scroll to top

Top

416 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Tuttosport dorzohet: “Ky eshte viti i Interit: a i pate lojtaret zikalter neper kombetare? Ishin ata qe…”

Tuttosport dorzohet: “Ky eshte viti i Interit: a i pate lojtaret zikalter neper kombetare? Ishin ata qe…”
Inter Club Staff

Milan Skriniar, Ivan Perisic dhe Stefano Sensi jane tre lojtaret e Interit qe kane qene te grumbulluar me Kombetaret dhe qe kane perfituar me shume.

Por sipas Tuttosport, gazetes se perditshme italiane, ata jane shembulli perfekt se si “ky eshte perfundimisht viti i Interit”.

Gjithmone sipas Tuttosport, keta tre lojtare lojtare jane rikthyer ne Milano super te motivuar sepse kane shenuar te tre.

“Nderkohe qe Conte ishte i shqetesuar per Covid19, ka pare qe ne Milano te rikthehen njerez te motivuar dhe te lumtur.”

“Si mund te mos rikthehet i lumtur nje Stefano Sensi qe me Interin nuk luan pothuajse kurre por me Italine shenon dhe shkelqen.”

“Ky eshte viti i Interit: a i pate lojtaret zikalter neper kombetare? Ishin ata qe shenuan me shume se ne cdo skuader tjeter italiane qe kane pasur lojtare te grumbulluar.”

“Me dy golat e Lukaku dhe dy golat e Skriniar, Perisic dhe Sensit, lojtaret e grumbulluar te Interit kane shenuar gjashte here.”

“Nderkohe, skuadra e dyte ne Serie A ne kete klasifikim eshte Napoli me kater, kurse ne vendin e trete Milani, Atalanta dhe Lazio me nga tre gola.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.