Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | December 1, 2020

Scroll to top

Top

706 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

ZYRTARE – Federata Italiane publikon listen e lojtareve te Interit qe mund te luajne ne Serie A 19-20

ZYRTARE – Federata Italiane publikon listen e lojtareve te Interit qe mund te luajne ne Serie A 19-20
Inter Club Staff

Federata Italiane e futbollit ka publikuar pak me pare nepermjet nje komunikate zyrtare listen e plote te dorezuar nga Interi per sa i perket te gjithe lojtareve qe mund te luajne ne Serie A per sezonin e ri. 

Ata jane te ndare ne disa kategori: Over 22, Over 22 te formuar ne Itali (akademite italiane), Over 22 te formuar ne klub (lojtare qe kane dale nga akademia e Interit).

Kujtojme se ne Serie A mund te futen per te luajtur ne kampionat cdo lojtar pa limit qe ka lindur nga viti 1997 dhe me pas. Pra, te gjithe lojtaret e Primaveres mund te luajne pa problem.

Nderkohe, lista e plote e Interit eshte kjo:

Over 22

Portiere: Handanovic, Berni, Padelli

Mbrojtesi: Godin, De Vrij, Skriniar.

Mesfushori: Vecino, Sensi, Asamoah, Lazaro, Borja Valero, Brozovic.

SulmuesiSanchez, Lukaku, Politano.

Over 22 te formuar ne Itali: Ranocchia, D’Ambrosio, Gagliardini, Candreva.

Over 22 te formuar ne klub: Biraghi.

Lojtare te tjere ne skuader te regjistruar gjithashtu: Dimarco, Bastoni, Pirola, Barella, Agoumé, Lautaro Martinez, Esposito.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.