Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 26, 2021

Scroll to top

Top

746 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Moratti: “E dinim te gjithe cfare lojtari ishte Coutinho. Per Nainggolan dhe Suning them qe…”

Moratti: “E dinim te gjithe cfare lojtari ishte Coutinho. Per Nainggolan dhe Suning them qe…”
Inter Club Staff

Nje Massimo Moratti qe prek shume tema ai qe flet per Premium Sport.

Ish-padroni zikalter eshte ndalur per te folur per Boterorin e Rusise, Philippe Coutinhon dhe ambiciet e Interit pas ardhjes se Nainggolan.

Ja fjalet e Presidentit legjendar te Interit per gazetaret:

“Uruguay ka fituar dhe me gezon ky fakt sepse ka shume tradite e histori.”

“Pasioni per shkak te Recobas? Jo, edhe me pare. Favorite nuk ka, pa Italine e kam te veshtire te zgjedh”, e nis Moratti.

Pastaj ai flet per Coutinhon, ardhjen e tjj te Interi dhe ecurine e tij:

“E dinim qe ishte nje lojtar klasi dhe e kishim blere per kete. Ketu nuk ia doli te jap me te miren, te Liverpooli ka bere shume mire edhe pse nuk ka fituar shume. Tani me Brazilin e Barcelonen mund te fitoj trofe”.

“Nainggolan? Interi kishte tashme nje skuader te mire por ai mund te jete decisiv per te bere mire se bashku me blerjet tjera te shkelqyera”, thote Moratti kur pyetet per transfeimin e mesfushorit belg ne Milano.

Ne fund ai thote disa fjale edhe per Suning: “Jane nje shoqeri e madhe dhe tashme kane levizur shume mire ne merkato.”

“Nese do te kete akoma me shume liri nga qeveria kineze atehere do e shfrytezojne”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.