Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 22, 2019

Scroll to top

Top

554 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Eksperti i merkatos, Paganain: “Merkato e Interit? Ja cfare pritet te ndodhe. Marotta…”

Eksperti i merkatos, Paganain: “Merkato e Interit? Ja cfare pritet te ndodhe. Marotta…”
Inter Club Staff

Ai eshte nje ish-lojtar i Interit por tani ka veshur kostumin e eskperitet te merkatos ne mediat italiane. 

Po flasim per Massimo Paganin qe ka folur diten e sotme per mikrofonat e TuttoMercatoWeb per sa i perket transfertes zikalter ne Juventus Stadium qe do te luhet te premten por edhe per merkaton e Interit.

“Eshte e qarte, Interi i duhet nje ndeshje e madhe. Zikalterit deri me tani po bejne nje kampionat te madh por ndeshje mjaft te mira edhe ne Champions.”

“Skuadra nuk ishte mesuar me kete kompeticion dhe prandaj ndeshjet e fundit aty ka pasur nje ritem tjeter: shume energji negative rrezikojne qe te vene ndeshjet ne diskutim si ate ndaj Tottenham.”

“Me Romen per shembyll nuk ka qene nje ndeshje shume e mire e Interit qe edhe mund te fitonte, por me Juven jam i bindur se do te jete ndryshe.”

Ke do te zgjidhje tek Interi per te premten?

“Interi mund te zgjedhe ke te doje: nuk e di nese do te jete Nainggolan qe mund te jape nje ndihme shume te madhe ne fazen e pritjes se aksioneve dhe ndertimit te tyre.”

“Juventusi gjithesesio per momentin eshte nje nga skuadrat me te forta ne Itali dhe ne Europe. Interi do e vere ne veshtiresi te medha, jam i bindur per kete.”

Po merkaton zikalter, nje mendim eksperti?

“Doni te dini cfare do te ndodhe? Ne janar nuk do te kete nderhyrje. Do te presin te gjithe qershorin: Marotta do te duhet te flase me Spallettin per te kuptuar nevojat e teknikut.”

“Do te duhen lojtare te medhenj qe mund ti shtojne dicka kesaj skuadre. Nuk do te jete e thjeshte kjo sepse Interi ka qe tani lojtare te nje niveli te larte.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.