Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

520 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

A do te jete Hakimi e vetmja shitje e madhe e Interit? “Ja cfare i ka zbuluar Marotta personave te afert: ai thote se…”

A do te jete Hakimi e vetmja shitje e madhe e Interit? “Ja cfare i ka zbuluar Marotta personave te afert: ai thote se…”
Inter Club Staff

“Ajo e Hakimit do te jete e vetmja shitje e madhe ne shtepine Inter?”. Kjo eshte pyetja qe bejne shume tifoze te Interit ne kete moment.

Por per kete pyetje ka dhene sot pergjigje dhe Corriere dello Sport, e cila ka tentuar te zbuloje pak me shume nga klubi zikalter.

Asnje nuk do te donte qe Interi te shiste nje nga lotjaret e saj me te mire, por me sa duket situata ekonomike po i detyron zikalterit ta bejne dicka te tille.

“Drejtuesit mbeshtesin teorine se Interi ka nevoje per te shitur vetem nje lojtar te madh per nje shifer te rendesishme. Asnje tjeter.”

“Kjo eshte ideja qe ata kane dhe nje vendim i marre tashme. Marotta betohet se nga BIG-et e skuadres, iken vetem njeri.”

“Por natyrisht, nese ty te vjen dy jave me vone nje oferte 150 milione euro per nje tjeter lojtar, normal qe do e pranosh. Te detyron cmimi ta besh kete.”

“Por ideja eshte e thjeshte dhe e qarte: Interi ka nevoje per te shitur vetem nje. Cdo shitje tjeter me pas do te sherbeje vetem per te perforcuar skuadren.”

“Mendohet se ne kete moment Inter mund t’ja dale te rekuperoje parate qe deshiron vetem me shitjen e Hakimit dhe Joao Marios.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.