Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

436 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Adani i habit te gjithe: “Ja pse Inter ka bere nje super goditje me Caicedo: ai eshte lojtari me…”

Adani i habit te gjithe: “Ja pse Inter ka bere nje super goditje me Caicedo: ai eshte lojtari me…”
Inter Club Staff

Mungojne shume pak ore nga gongu qe do te shenoje fundin e merkatos se dimrit qe ka qene nje merkato shume e nxehte.

Kjo per faktin se ne ditet e fundit Inter dhe Juventus kane bere disa goditje teper te rendesishme duke rritur ndjeshem nivelin e skuadrave.

Nderkohe, La Gazzetta dello Sport ka intervistuar Lele Adanin, i cili ka dhene mendimin e tij pikerisht per keto goditje te merkatos.

“Per mua Inter ka qene gjithmone favorite ne kete kampionat dhe une kete gje e kam thene nga fillimi fare i kampionatit.”

“Kane marre Gosens dhe kane bere nje goditje goxha mbi mesataren edhe pse eshte i demtuar ne kete moment.”

“Caicedo? Nje super goditje per ate qe e ka marre Interit. Caicedo ka qene lojtari me i mire i 12 ne Serie A me Inzaghin te Lazio.”

“Sa here ai futej ka sjelle pike shpesh here per Lazion. Per me shume, di te punoje me shpine nga porta, pikerisht si vetem Dzeko ne skuader di te beje.”

“Champions? Skuadra e Inzaghit nuk e nis ndeshjen e humbur aspak me Liverpool edhe pse Reds jane superiore ne kete moment. Inter eshte rritur shume dhe ka bashkim fuqish ndermjet klubit, Inzaghit dhe futbollisteve.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.