Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

666 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Inter, ne vere pritet nje largim i madh edhe ne sulm: “Ja kush do te jete i sakrifikuari i Marottes: pikerisht njeriu qe…”

Inter, ne vere pritet nje largim i madh edhe ne sulm: “Ja kush do te jete i sakrifikuari i Marottes: pikerisht njeriu qe…”
Inter Club Staff

Ashtu si eshte bere me dije tashme, Interi ka shume deshire ta perforcoje sulmin e saj me nje emer te rendesishem ne sezonin e ardhshem.

Kjo edhe per faktin se Beppe Marotta nuk deshiron te mbetet prapa Juventusit qe sapo ka siguruar nje emer si Dusan Vlahovic.

Por nderkohe qe Lautaro Martinez, Edin Dzeko dhe Joaquin Correa shihen si lojtare qe nuk do te largohen nga skuadra, duket se rreziku ka rene mbi nje lojtar te vetem.

Te gjitha rruget te dergojne te nje largim i Alexis Sanchez, por problemi i pare eshte se ai ka nje kontrate deri ne 2023. Atehere, si mund te largohet ai?

“Ne radhe te pare, Interi do te beje nje vleresim serioz per Sanchez sapo ky sezon te mbyllet per disa arsye ekonomike.”

“Ne kete moment Aleix Sanchez eshte lojtari me i paguar ne skuader nderkohe qe nga hirarkia, eshte sulmuesi i katert.”

“Ka dicka qe nuk shkon me te gjithe kete histori. Prandaj zikalterit mund te vendosin ti paguajne lojtarit klauzolen duke i dhene gjysmen e pages e duke zgjidhur kontraten.”

“Nje largim i tij do te bente qe nga Milano te largohej Sanchez dhe te lihej vendi menjehere per nje goditje te rendesishme.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.