Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 19, 2019

Scroll to top

Top

869 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Agj. Bardi: “Eshte e vertete, Barcelona po e ndjek. Por nese Interi nuk ka dashur qe…”

Agj. Bardi: “Eshte e vertete, Barcelona po e ndjek. Por nese Interi nuk ka dashur qe…”
Xhorxh Gellci

Barcelona vazhdon te monitoroje portieret me te talentuar te Europes, duke pare qe Victor Valdes e ka sezonin e fundit ne Camp Nou. Emri i fundit i lidhur me katalanasit eshte ai i Francesco Bardi, portieri i Livornos i vitlindjes 1992, por ne pronesi te Interit: “Po, mund te konfirmoj qe Barcelona e ndjek. Ka bere disa monitorime konkrete: eshte sigurisht dicka qe na jep kenaqesi, nje vemendje e rendesishme per punen qe po ben Francesco, por duhet te them se ai eshte i qete ne Livorno dhe ne Kombetaren Under 21.”

Por Interi veshtire se do e lejoje te largohet…
“Po, dhe ka treguar qe beson ne kualitetin e tij, duke mos dashur as te shese gjysmen e kartonit tek Livorno, por ka qene i vendosur vetem per huazim.

Me Napolin ka bere nje gabim te vogel, por pastaj ka treguar shume personalitet…
“Ndodh qe te besh nje gabim te atij tipi, u ka ndodhur edhe Buffonit dhe portiereve te tjere te medhenj. Eshte e pamundur te besh nje rruge rritjeje pa bere ndonje gabim, por pastaj ka bere nje pritje te shkelqyer mbi Callejon.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags