Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

874 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Merkato – Inter po mendon per nje operacion 3 x 1 per te blere Cancelon: Nagatomo…

Merkato – Inter po mendon per nje operacion 3 x 1 per te blere Cancelon: Nagatomo…
Inter Club Staff

Interi ka vendosur qe te konfirmoje Joao Cancelon per sezonin e ardhshem: operacioni eshte i veshtire, i shtrenjte, sepse e drejta e blerjes eshte teper e larte, por zikalterit kane disa karta qe mund ti perdorin.

Joao Cancelo dhe Interi eshte nje martese qe duket e destinuar te vazhdoje edhe ne te ardhmen.

Zikalterit ne fakt jane teper te lumtur nga rendimenti i lojtarit te krahut portugez, nje nder te vetmit qe ka ndricuar ne kete periudhe te zeze per djemte e Spallettit.

Interi ka fatin te kete nje te drejte blerje mbi djaloshin, edhe pse kjo shume eshte teper e larte: plot 35 milione euro.

Ky eshte nje cmim qe mund te mundet vetem duke arritur tre shitje. E para do te ishte shitja e Kondogbia, tek skuadra meme e Cancelos, Valencia, per 35 milione euro.

“Ne kete pike, Interit do i mungonin jo pak por 10 milione euro per te blere Cancelon. Ne kete rast, Interi mund te arrije ti fitoje keto para me te rinjte qe ka ne huazim.”

“Bardi eshte njeri prej tyre, i cili eshte me te drejte blerje tek skuadra e Frosinones.”

“I dyti eshte Nagatomo i cili eshte derguar ne huazim tek Galatasary dhe eshte i vleresuar nga Interi me 5 milione euro. Agjenti i Asamoah (i cili mund te zevendesoje japonezin tek Interi), eshte i njejti me ate te Nagatomos dhe mbase do te ishte ai celesi kryesor per mbajtjen e Cancelos ne Milano.” – nenvizon FcInter1908.it.

Deshira e te gjithe Interit por edhe e Spallettit eshte mbajtja e Cancelos: ne Milano ka munguar nje mbrojtes krahu kaq i mire qe prej kohes se Maicon dhe Cancelo tifozeve i eshte dukur si i ardhur prej qiellit. Portugezi ka shkelqyer ne cdo paraqitje te tij me bluzen zikalter.

[interaction id=”5a9e5a04e777bf054a9b1827″]

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.