Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

374 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Agj. i Montoya: “Eshte kerkuar nga Interi, tani ai…”

Agj. i Montoya: “Eshte kerkuar nga Interi, tani ai…”
Andi Prifti

Eshte ideja e re per anen e djathte te Interit. Martin Montoya, 22 vjeç, produkt i Barcelones dhe me skadence kontrate ne 2014. Agjenti i tij, Jose Maria Orobitg, i intervistuar nga mikrofonat e Ilusussidiario.net ka komentuar zerat qe e shohin lojtarin e tij ne klubin Zikalter: “Mendoj qe Interi e ka akoma ne mendje lojtarin, por per momentin nuk kam kontakte me ta, kam kohe qe nuk po degjoj me per ta. Me pare ka pasur disa kontakte. Interi e kerkonte Martin, ndersa Barcelona tha ‘jo’. Barça nuk deshiron ta shese, edhe pse ka shume kerkesa. Pershembull Bayer Leverkusen dhe Borussia Dortmund jane ne bisedime me klubin. A do t’i thoshte ai ‘po’ Interit? Martin deshiron te luaje, eshte i ri dhe mendon qe te luaje ne Boteror, por Barça ka nje mbrojtes te djathte te mire siç eshte Dani Alves. Interi ne kete moment nuk po e kerkon. Nese vjen nje oferte do te flasim me te dy klubet dhe do te vleresojme gjithçka.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.